Koncerty Apocalyptiky jsou vždy neskutečnou smrští energie a obrovským hudebním zážitkem. I proto jsou vždy dlouho dopředu vyprodané…
Letos je Apocalyptica v tvůrčím stadiu k novému albu, které by mělo vyjít v příštím roce. V letošním roce absolvuje Apocalyptica šestnáct exkluzivních koncertů. I proto je skutečným zázrakem pro všechny česko-slovenské, ale i další zahraniční fanoušky, že Česká republika bude svědkem hned tří koncertů této skvělé skupiny.

Apocalyptica hraje v sobotu ve Zlíně, v neděli v Ostravě a 20. dubna v pražské Incheba Areně na Výstavišti v Holešovicích.

Eicca Toppinen, Paavo Lotjonen a Perttu Kivilaakso, to je trojice brilantních violoncellistů s klasickým vzděláním konkurující svým nasazením, masivním zvukem i vlastními kompozicemi takovým kapelám jako jsou Metallica, Slayer, Faith No More nebo Sepultura. Jejich spolupráce s veličinami popové, rockové i metalové scény jsou dostatečně známé.

Hlas jejich hudebním opusům již propůjčili například Adam Gontier z Three Days Grace, Corey Taylor ze Slipknot, Ville Valo z HIM, Lauri Ylönen ze The Rasmus, Nina Hagen, ale také Marta Jandová a mnozí další.

Apocalyptica se do povědomí fanoušků zapsala svou vynikající interpretací písní Metallicy, ale na posledních albech se opírá výhradně o vlastní hudební kompozice, jejichž autorem je téměř výhradně Eicca Toppinen. Při každé své návštěvě potvrdili členové tohoto hudebního seskupení naprosto mimořádné umění vygradovat koncert do nezměrných výšin a připravit posluchačům skutečné hudební hody. Pro jejich koncerty je typické neuvěřitelné nasazení, absolutní koncentrace na každou skladbu.