Pravda je, že se ale porota několikrát během rozhodování o postupujících zapotila, naposledy ve čtvrtek v Jazz clubu v Havířově, kdy během vystoupení posledního účinkujícího porotci několikrát přepisovali svůj verdikt.

„Stále se lepšící výkon třetího účinkujícího - kapely Day Off z Kroměříže - přinutila porotce změnit názor, který si vytvořili na začátku jejich vystoupení.
O chlup tak utekl postup skupině Off Axis z Frenštátu pod Radhoštěm,“ přiznal za porotu Ladislav Slowik. V klubu Templ to tentokrát poměrně solidně rockově vřelo, když se zde potkaly metalové a punkrockové partičky.

„Nakonec se rozhodovalo mezi dvěma soutěžícími kapelami. Havířovský Exorsus však nakonec sklonil hlavu před zkušeností a vyhraností o generaci starších hudebních pardálů – rockové party Coward ze Stříbra,“ oznámila porota.

Porota ostravského klubu Garage měla naopak úkol poměrně snadný. Vystoupení opavské party Nekuř toho tygra sice příjemně naladilo, ale následné představení trojice Model Bazaar z Brna jednoznačně rozhodlo. „Pohodu, která čišela ze dvou kytar, jednoho cella a tří hlasů, nám ostatní poroty mohly jedině závidět,“ lebedili si po vystoupení brněnské skupiny porotci.

Velké finále proběhne už příští sobotu od 16 hodin v ostravském klubu Templ na proslulé Stodolní ulici v Ostravě. Vstup je volný a fanoušci se mohou těšit na šest nejlepších kapel ze dvou stovek přihlášených. Na pódiu se postupně představí skupiny Venefica z Olomouce, Day Off z Kroměříže, D.U.B. music z Přerova, Coward ze Stříbra, Model Bazaar z Brna a Memphis z Hradce Králové.

Pro nejlepší jsou připraveny ceny za desítky tisíc korun včetně zajištění účinkování na top akcích na Ostravsku – například festivalech Colours of Ostrava, Inkubátor v Havířově, Štěrkovna open music v Hlučíně, či akci Radegast den v Nošovicích.

Více o soutěži, její historii i partnerech akce na www.lihen.cz.

(bře)