„Divadelní část začne v pondělí v 18 hodin na prknech Divadla Petra Bezruče. Amatérský soubor Dividlo tam představí Shakespearovu hru Sen noci svatojánské,“ sdělil Adam Soustružník, jeden z organizátorů ak­ce.

V pondělí od 13 hodin budou rovněž vystavena v Divadle Antonína Dvořáka díla studentů Fakulty umění Ostravské univerzity. Zahájena bude i výstava v prostorách organizace Vita na Nádražní ulici.

„Druhá ochutnávka je připravena na středu v budově Janáčkovy konzervatoře. Od 17 hodin se budou moci zájemci ponořit do tajů pohybů díky tanečnímu workshopu s názvem Dýchám, protože tančím,“ uvedl dále Soustružník.

Ze čtvrtka na pátek se pak uskuteční Literární noc. Do světa knih zavedou účastníky majálesového předkrmu herci ostravských divadel, a to hned na sedmi zajímavých místech centra Ostravy. Začínat se bude v 19 hodin před katedrálou Božského Spasitele.

„V neděli zveme do Komorní scény Aréna, kde bude od 17 hodin na programu hra Šťastné dny od Samuela Becketta,“ doplnil ještě organizátor akce a dodal, že vstup na veškerá představení je pro studenty buď za zvýhodněnou cenu, nebo úplně zadarmo.