Režisérem představení je Tomáš Jirman, choreografie je dílem Igora Vejsady, scénu navrhl David Bazika a kostýmy Tomáš Kypta.

Druhá taneční premiéra sezóny 2008/2009 reprezentuje v repertoáru baletního souboru současnější tanec. Inscenace vychází ze hry Pierra Carleta de Chamblain de Marivaux (1688 až 1763). Spor a hledá odpověď na otázku, které pohlaví je nestálejší v lásce, přesněji, kdo první zavdává příčinu k rozchodu: muž, nebo žena? Tu si totiž řadu let kladou dva milenci z řad vyšší šlechty. Aby našli odpověď, učiní zvláštní pokus – o samotě vychovávají odděleně dva chlapce a dvě holčičky, které pak v jejich osmnácti letech „vypustí“ do zahrady. Taneční příběh začíná v okamžiku vzájemného poznávání a oťukávání. A jak spor dopadne? To samozřejmě nechtějí tvůrci prozrazovat. Možností, jak tento příběh doprovodit hudbou, je samozřejmě několik. V tomto případě se tvůrci rozhodli pro spolupráci se souborem Clarinet Factory. „Abych se definitivně rozhodl, byl jsem se na ně podívat na Janáčkově máji. A byl jsem naprosto uchvácen. Nejen tím, co hráli, ale také tím, jak vystupovali a jaká obrovská energie z nich sálala,“ vysvětluje volbu Igor Vejsada.

Členové souboru Clarinet Factory společně s perkusionistou Alanem Vitoušem vytvořili k baletu hudbu, která je kombinací starších děl (přepsaných pro tři klarinety, jeden basklarinet a bicí) s jejich vlastní tvorbou. A co víc, na každém představení budou tanečníky sami doprovázet.