„Zúčastní se jej na čtyřicet osobností z odborné a tvůrčí oblasti, zahraniční hosté z Polska, Slovenska a Německa,“ je přesvědčena ředitelka Městské knihovny Český Těšín Jana Galášová. Multikulturní prostředí zdejšího regionu, podpořeno právě probíhajícím festivalem, podle ní přináší inspiraci tvůrčím osobnostem.

Součástí setkání literárních osobností budou autorská čtení v charismatickém prostředí Jazz clubu Střelnice. „Již loni byl o autorská čtení veliký zájem a letos se budou moci zájemci seznámit s tvorbou hned osmnácti literátů, kteří zde osobně přednesou úryvky ze své tvorby. Připraven je také hudební recitál Vladimíra Merty a Jiřího Dědečka a výstava koláží Miroslava Huptycha,“ láká na autorská čtení Galášová.

A koho že v Těšíně uvidíme? Jen namátkou lze jmenovat Marcellu Marboe, Jiřího Dědečka, Miroslava Huptycha, Vladimíra Mertu, Zeno Kaprála, Edu Kriseovou či Lenu Pešákovou. Číst za hudebního doprovodu se bude v pátek od 19 hodin a v sobotu již od 16 hodin odpoledne a veškeré akce budou mít své zázemí v prostorách KaSS Střelnice.

V rámci setkání se uskuteční konference na téma „Humor a satira ve středoevropských literaturách.“ Kromě toho samozřejmě mohou zájemci navštívit další divadelní představení. V rámci alternativní scény Off je připravena divadelní noc nazvaná Cesta do nitra člověka. Od pátečního večera až do sobotního rána se na různých místech ve městě budou hrát originální divadelní kusy a vše vyvrcholí ve čtyři hodiny ráno při společné snídani účastníků této divadelní noci, která se uskuteční na Zámeckém vrchu.

(gc)