Nejnovější projekt souboru DOT 504 vypráví někdy trochu syrovou, chaotickou avšak humornou formou příběh sedmi postav hledajících svých deset tisíc ztracených snů a jeden smysluplný důvod existence. Představení není vhodné pro děti do 15 let.

Soubor Nanohach přijede s opusem britského umělce Nigela Charnocka nazvaného Miluj mě. Tragická taneční komedie, režírovaná jedním ze zakladatelů slavné DV8 Physical Theatre, rozebírá mýtus a pravdu o stavu, kdy je člověk zamilovaný. Černý humor, sladká a potící se těla, srdce hořící l.á.s.k.o.u.- tak bychom mohli charekterizovat tuto taneční inscenaci. Hosté ze Švýcarska – Compagnie Drift – se představí v opusu Au bleu cochon Svět je zoologickou zahradou ztracených duší. Postavy jsou napůl lidské, napůl zvířecí. V každém momentě může přijít něco nečekaného. Zvláštní pohyby, extrémně rychlé, nervní, impulzivní, spouštějí řetězové reakce. Připomínají zápas i pokusy o sblížení. Hravost a přátelství střídá samota a skepse, rezignace. Je to osobitá reflexe pocitů umělců, tady a teď.

Compagnie Drift patří k nejznámějším a nejúspěšnějším skupinám současného tance ve Švýcarsku. Její doménou je neobyčejná lehkost a vtip, s jakými zobrazuje absurdity všedního života. Jejich tanec osciluje mezi násilím a něhou.