„Tyhle soutěže mě baví, mám z nich mnoho zážitků. Poznáte při nich hodně lidí, nových příjemných holek, podíváte se k moři na soustředění. Všechno má své klady,“ shrnula Klukavá. A další soutěže krásy jsou pro ni opět výzvou. Nyní se například chystá na Miss léto, která se bude konat v červenci v Olomouci.

Vedle toho se šestnáctiletá studentka gymnázia Františka Hajdy v Ostravě-Hrabůvce věnuje modelingu. V právě vítězství v různých soutěžích miss jí přináší i více možností pro tuto práci. „Kromě modelingu mám i spoustu dalších koníčků,“ říká sebevědomá dívka, která například hraje volejbal nebo se věnuje kreslení. „Prostě snažím se ten čas nějak využít,“ dodává.

V sobotu svým hlasem rozhodovala o tom, kdo by ji mohl na trůnu iMiss letos vystřídat. Na ostravský casting, který se konal v restauraci Ruby Blue na Stodolní ulici, se přišlo o titul ucházet osmdesát dívek. Přihlásit se mohly dívky, které jsou starší patnácti let. Žádná další omezení, třeba výška nebo váha, soutěž nemá. Na casting v Ostravě přišla i osmnáctiletá Lucie Kovářová. „Chtěla jsem zkusit, jestli na to mám,“ uvedla Kovářová.

Úkolem účastnic bylo představit se porotě, popovídat o svých zájmech, ale i důvodech, proč se přihlásily do soutěže. „Pak se dívky nafotí a natočí se s nimi krátký medailónek,“ popsala Pavlína Hajduová z produkce soutěže.

Regionální kola se konají v šesti městech v republice. Celkem se do nich přihlásilo přes tisíc soutěžících. Ze všech se vybere sto semifinalistek. O té nejkrásnější a nejsympatičtější rozhodnou hlasy veřejnosti. „Soutěž dívkám umožní hlavně získat zkušenosti,“ podotkla Hajduová. Projdou nejrůznějšími školeními, třeba modelingovou průpravou či základy chůze. Pořadatelská agentura poté finalistkám nabízí i práci, například reklamní focení.

Oficiálně budou semifinalistky soutěže iMiss 2009 vyhlášeny 1. července. Poté už bude řada na veřejnosti, která dívka si nasadí korunku. Finále se koná 17. října v Praze.