„Udělali jsme s tím dobrou zkušenost, je to zpestření a zároveň i tahák pro lidi,“ vysvětlil tradici Jiří Macíček z pořadatelského Městského kulturního střediska v Novém Jičíně. Zároveň platí, že protože je Jičínfest spíše rockovou akcí, jsou i z tohoto žánru vybíráni hosté. Původně padla volba na kapelu Post-it, která měla vystoupit už loni, na poslední chvíli ale organizátoři udělali změnu. „Nakonec do Nového Jičína přijede jako hlavní host neortodoxní Američan a představitel sexrocku Lord Bishop Rock,“ prozradil Macíček.

Král sex rocku z USA burcuje fanoušky na světové hudební scéně již od roku 1999. Jeho hudba je pekelně dobrý útok na vaše smysly – atmosféra jako za Hendrixe, energie Nirvany a humpr Zappy. Jeho live vystoupení jsou vždy nezapomenutelným hudebním zážitkem.

A kdo na Skalkách ještě zahraje? Například Regibra, Once’s, El J.O.C., Porta Inferi, Be Fading Fast a Slow Pension. Festival Jičínfest 2009 se koná v amfiteátru na Skalkách v pátek od 18 hodin. Vstup je zdarma, doprovodný program zahrnuje i freestylové exhibice či tetování.

(mer)