Návštěvníci se proto mohou těšit na špičky českého šansonu, jazzu, rocku a dalších hudebních žánrů. „Cílem Happy Festivalu je seznámit návštěvníky s přední českou hudební scénou, kterou běžně neslýcháme z rádií, ale je naopak potřeba se za ní vypravit do klubů. Na své si zde proto přijdou zejména vyznavači kvalitní hudby všech generací,“ upřesnil producent festivalu Petr Baránek.

Letošní Happy Festival probíhá v areálu léčebného domu Polárka Beskydského rehabilitačního centra. Pro návštěvníky je na místě připraven i bohatý doprovodný program a stanové městečko.

Páteční festivalový den zahájí houslové duo absolventek ostravské konzervatoře Femme 2 Fatale, které na scéně vystřídá host ze Slovenska – nový objev šansonu – Szidi Tobiasz. Večer uzavře swingový král Vladimír Kerndl.

Poslední den festivalu – sobota 1. srpna – bude ve znamení královny jazzu Jany Koubkové. Dále vystoupí Pražský Výběr II. vedený Michaelem Kocábem a závěr festivalu bude patřit kantátě Carmina Burana v podání Filharmonie Hradec Králové.