Sobotní program odstartuje chvíli po obědě kapela Without Money. Poté přijde na řadu dívčí seskupení Kapriola, které pochází z Ostravy a hraje vlastní tvorbu s českými texty. Jak samy zpěvačky říkají: „Naše písničky jsou spíše rychlejších temp, protože necháváme promlouvat naši divokou ostravskou krev.“

Po roční pauze se na hlučínské pódium vrací Slow Tension. Kapela ze Studénky hraje progresivní rock. V plejádě regionálních seskupení bude pokračovat Černá kočka, která přijede z Ostravy. Formace funguje od roku 2007 a na svém kontě má nejen album, ale úspěšné účinkování na festivalech.

Již starou známou je hlučínská kapela Lybar Band. Domácí kapela zde vystupuje pravidelně. Vznikla před pěti lety a snaží se držet linii hard rocku 70. let.

Tony Ducháček přitahuje sympatické tváře

Po páté hodině odpolední se přesuneme na Novojičínsko, odkud je kapela HC3. Jejích historie je delší. Třináct let se snaží hrát moderní alternativní rockovou hudbu bez českých komplexů. Kromě účinkování v České republice kapela sbírala úspěchy a zkušenosti také v Americe. Po návratu do Česka HC3 absolvovala množství koncertů doma a na začátku loňského roku pokřtila nové album.

Garage a Tony Ducháček. Velký úspěch sklízejí za své letošní a zatím poslední album. Nadšené ohlasy přicházejí i na jejich koncerty. Například: „Koncert připomínal pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů jako akce s co největším počtem sympatických tváří narvaných na co nejmenší plochu. Kdo by si taky nechal ujít příležitost podívat se na znovuzrozeného krále androgynního undergroundu Tonyho Ducháčka, který jako by s nejnovější deskou omládl o dvacet let. Bylo plno, a to se ani nemusela Praha polepovat na každém rohu propagačními plakáty.“

Rozhodně chladnými nenechá přítomné Rock&Roll Band Marcela Woodmana. Na festivalu už jednou hráli. „V roce 2006 zachraňovali situaci za Pehu, která nepřijela. Letos na svižný band nečeká žádná role záskoku. Naopak budou jednou z hlavních hvězd sobotního programu,“ uvedli pořadatelé Štěrkovny Open Music.

Waltari slibují bezkonkurenční show

Stejně jako pátek i sobota bude mít slovenského zástupce. Po Janě Kirschner to je Peter Nagy, který se byl loni osobně na festival podívat. Letos vydal nové album a snad nepřijdeme ani o jeho slavné hity jako Kristínka iba spí, Profesor Indigo, Sme svoji, Korálky od Natálky, Láska je tu s vami, Sám s nohami na stole a další.

Blížíme se do velkého finále! Jsou z Finska, vznikli v roce 1986 a v Česku jsou na miniturné. Jak už bylo mnohokrát zmíněno, na hlučínský festival v sobotu přijede kapela Waltari. V její produkci se mísí nejrůznější hudební styly a je pověstní energickými koncerty. Podle všech zvěstí chystá do Hlučína show, která bude mít stěží na našich pódiích konkurenci. Přestože jde o evropskou hvězdu, jejich požadavky na pořadatele nejsou extrémní. „Nemají žádné zvláštní podmínky. Jsou to běžní rockoví muzikanti. Někteří čeští interpreti měli daleko větší nároky například na ubytování,“ uvedl hudební expert Jiří Janda.