Především nižší věkovou kategorii potěšila Ewa Farna, která plejádu známějších jmen odstartovala. Trochu výstřední dívku pubertálního věku vystřídala na hlučínském pódiu hodně výstřední Klára Vytisková se skupinou Toxique. Kapela dostala publikum do varu a všichni výborně propluli k osmé hodině večerní. Naštěstí v pauze lidé nevychladli a roztancovali se i při vystoupení seskupení Sto zvířat. Ska styl dav rozvířil.

Mírné zklidnění přišlo s Janou Kirschner. Slovenská slavice úspěšně bojovala se všudypřítomnými komáry. Její melodický hlas, nové i staré hity byly oceněny bouřlivým potleskem. Jako přídavek udělila sympatická zpěvačka svou novou píseň Pokoj v duši a publikum nadšeně zpívalo s ním.

V opravdový sbor, který ví, jak se zpívá a tancuje, se dav proměnil ve chvíli, kdy na pódium přišla kapela Mig 21 včele s Jiřím Macháčkem. Bylo třeba několik přídavků. První festivalový den ukončilo regionální seskupení Helpness.

Sobota nejdříve patřila sportu. Festivaloví návštěvníci se utkali ve volejbalovém a fotbalovém turnaji. Stoupající rtuť na teploměrem předpovídala, jakým směrem se bude odpolední hudební program vyvíjet. Až do půlnoci to vřelo.

Jako první se druhý den představila kapela Without Money. Partička čtyř mladých kluků si odnesla titul Nejmladší vystupující na festivalu. Seskupení z Rožnova pod Radhoštěm navíc překvapilo zpívajícím bubeníkem.

Rockovější tóny se také linuly z nástrojů dívčí kapely Kapriola, která přijela z Ostravy. V přehlídce regionálních kapel pokračovaly i Slow tension, Černá kočka či Lybar Band. Z novojičínska přijelo seskupení HC3.

Okolo půl sedmé přišel na řadu Tony Ducháček s kapelou Garage a jejich tvrdší tóny zjemnilo až další vystoupení. Štěrkovnu Open Music roztancoval i rozezpíval Rock&Roll Band Marcela Woodmana.

Rozhodně příjemným překvapení bylo vystoupení slovenské hvězdy Petera Nagyho. Pořadatelé jej zařadili jako předposledního a publikum si jej dosyta užilo. Skladby nové prokládal těmi klasickými. Stejně jako u jeho slovenské kolegyně- Jany Kirschner se hlučínský dav proměnil v jednohlasný sbor. Ženská část publika jistě ocenila jeho hippies vzhled s blonďatou hřívou. Po přídavku Štěrkovna Open Music na chvíli utichla. Z pódia se ozývala občas finština a všichni tušili, co přijde.

S menším zpožděním festival vyvrcholil. Zahrálo finské seskupení Waltari a opravdový hudební nářez ocenily tisíce lidí.