Snímek podle scénáře Václava Holance a v režii renomovaného tvůrce Jiřího Svobody vzniká v Centru dramatické tvorby televizního studia Ostrava. Zkušený hlavní kameraman Ivo Popek se radí s režiserem na dalším záběrem, v němž hlavní hrdinka vyklouzne s pojízdného lůžka a chce utéci z nemocnice.

„Scénář filmu je zajímavý tím, že vypráví o něčem, co já jsem často ve svých snímcích hledal a to je souběh soukromých tragédií a dramat a doby, v níž se příběh odehrává. Je zasazený do roku 1969, do výročí srpna a invaze sovětských vojsk do Československa. Je to příběh lékaře, který je rozhodnut odejít do emigrace, ale jeho osud zauzlí setkání s dívkou z asociálních poměrů, která se pokusí o sebevraždu. A čím více se o ní jako lékař stará, tím více u něho vzniká otcovský vztah. Vezme dívku do Prahy a pokusí se jí zachránit od toho, aby nebyla zavřena na psychiatrii. Prožije s ní několik idylických chvilek v místech, kde se sám narodil a film končí tragickým rozuzlením a návratem dívky do asociálních poměrů z nich vzešla…,“ říká režisér Jiří Svoboda. Roli lékaře Martina Ivánka hraje Jaromír Hanzlík, hlavní hrdinku Terezku ztvární dvanáctiletá Eliška Zbranková. „Je mi dvanáct, jsem z Kladna. Šla jsem na konkurs a pak mi volali, že jsem mezi favoritkami a nakonec si mě vybrali. Je to moje první filmová role, jinak hraji ve Středočeském divadla v Kladně a moc mě to baví. Chtěla bych v budoucnu studovat konzervatoř,“ svěřila se nám včera při natáčení Eliška Zbranková.

Jednu z hlavních postav vytváří stále velmi přitažlivá Markéta Hrubešová, kterou jsem zastihli v kostýmu zdravotní sestry. „Role sestřičky už mě v dosavadní herecké kariéře nějaká potkala, ale hrávala jsem současný zdravotní personál.. Ale v té klasické modrobílé zdravotní uniformě, která byla slušivá, jsem poprvé. Hraji partnerku Jaromíra Hanzlíka. Je to podle mě moc hezký příběh až dojemný a velice hluboce lidský. Takže jsem moc ráda, že se mi poštěstilo si v něm zahrát,“ sdělila nám velmi ochotně Markéta Hrubešová. Ve filmu Malá princezna dále uvidíme Milana Kňažka, Veroniku Jeníkovou, Matěje Hádka, Barboru Fišerovou, Vladimíra Čapku, Igora Bareše, Alici Šnyrichovou a další. Premiéru by měla mít Malá princezna na televizní obrazovce 22. listopadu ve 20 hodin na ČT 1.