„Jsem pravidelným návštěvníkem festivalu, letos jsem obdivoval při pondělním vystoupení atraktivní program tanečníků a tanečnic z Konga. Výborní a precizní byli také Španělé, Slováci a Italové jsou zase hodně pohodoví, spíše si tanec užívají,“ sdělil nám Karel Jedlička, který lidovou písní a tancem doslova žije.

Na festivalu jsou také folklorních souborů a muziky z Ostravy – Hlubina, Hlubinka, Krasničánek, Ševčík, Holúbek, Šlahorek, Vojtek ale také Slovácký krůžek z Brna a Dyleň z Karlových Varů,

V úterý se účastníci festivalu představili v Centru pro osoby se zdravotním postižením ve Čtyřlístku v Ostravě–Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě – Jihu. Program pokračoval ve třetím ostravském obvodu. v Ostravě-Jihu.

"Ve středu vystoupí domácí a zahraniční soubory na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, kdy jejich produkce začíná v 16.30 hodin a čtvrteční, čtvrtý den, se odehraje v městskému obvodu Ostrava-Poruba a na kolonádě v Sanatoriích Klimkovice. Krojovaný průvod vyjde od Domu kultury Poklad v Ostravě – Porubě k pódiu na Hlavní třídě a koncert začne opět od 16.30 hodin na pódiu u kruhového objezdu. Ve 20 hodin se představí některé kolektivy na kolonádě v Sanatoriích Klimkovice," říká Renata Huserová za pořadatele celé akce.

Festivalový epilog se uskuteční v pátek a bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16 hodin centrem Ostravy. Účinkující a diváci mohou s průvodem dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a o hodinu později se uskuteční závěrečný galakoncert