Festival je zaměřený na kameramanskou tvorbu a tomu je podřízen i jeho filmový program.„V několika sekcích představí jak tvorbu klasiků české kamery či vizuálně zajímavé nové zahraniční filmy, tak i studentské snímky mladých začínajících kameramanů,“ říká Kateřina Ondřejková za pořadatele festivalu.

Podrobný a kompletní program bude uveřejněn čtrnáct dní před začátkem festivalu. Jako zvláštní součást mezinárodní sekce proběhne na prvním ročníku festivalu pocta ostravskému rodákovi, proslulému světovému režisérovi a producentu Karlu Reiszovi, který prožil dětství ve Vítkovicích a do Velké Británie se dostal jako jedno z dětí, které před holocaustem zachránil Nicholas Winton.

Karel Reisz, představitel nového filmového hnutí – tzv. nové anglické vlny Free Cinema – je autorem věhlasných filmů, jako jsou V sobotu večer, v nedeli ráno, Psí vojáci či Francouzova milenka. Produkoval snímek Ten sportovní život. Věnoval se také filmové teorii a kritice. S programem festivalu vás seznámíme podrobněji v dalších dnech.