Na otázku, jaká bude nastávající koncertní sezona ostravských filharmoniků a kteří hosté se v Ostravě objeví, odpovědělPeter Krajniak, její současný ředitel: „Určitě bych posluchače velmi rád pozval na dva zahajovací koncerty, které se uskuteční 8. a 9. října. Představí se na nich vynikající klavírista Lukáš Vondráček. Po něm následuje celá plejáda vynikajících sólistů a dirigentů, mezi něž patří dirigenti Victor Yamposky a Joel Smirnoff z USA, kterého jsme do Ostravy získali díky skvělým mezinárodním kontaktům právě našeho současného šéfdirigenta Theodore Kuchara. Z dalších zahraničních hvězd to bude skvělý italský klavírista Enrico Pace, jenž vystoupí v Ostravě v polovině prosince.

Z těch dalších výborných instrumentalistů bych rád vzpomenul nekorunovanou královnu současné české harfy Janu Bouškovou, anebo violistku Nobuko Imai z Japonska či houslistku Joan Kwuon z USA.

Při pravidelných vystoupeních nebudou chybět ani naši sólisté – flétnistka Šárka Vlčková a Josef Pukovec.

Samozřejmě lahůdkou bude jistě účinkování výborného klavíristy Iva Kahánka. A závěrečný koncert v tom velkém symfonickém cyklu bude patřit – pokud jde o sólisty – Coreovi Cerovsekovi z USA, s nímž jsem před časem spolupracoval na našem turné v Austrálii. A když si uvědomíme, že výše zmínění sólisté zahrají na špičkové hudební nástroje, čeká posluchače Janáčkovy filharmonie v této sezoně jistě řada nádherných zážitků,“ uvedl dále Peter Krajniak.

Janáčkova filharmonie podle jeho slov v příštích měsících nebude vyjíždět zase až tak často do zahraničí a zaměří se především na domácí pódia. Zúčastní se všech větších významnějších hudebních festivalů u nás, jako jsou Pražské jaro, Olomoucké hudební jaro, ale také se představí na Bezručově Opavě.

Janáčkovu filharmonii v této sezoně také čeká natáčení několika nahrávek pro prestižní světová hudební vydavatelství.