V diskusích, jež probíhají na webových stránkách Moravskoslezského deníku o situaci v NDM, se totiž někdo podle jejích slovpodepisujejejím jménem a velmi úděsným způsobem toho zneužívá.

„Pomlouvá, špiní a vyjadřuje v diskusi k situaci v Národním divadle moravskoslezském názory, s nimiž nemám vůbec nic společného a které razantně odmítám. Nejenomže mi to umělecky škodí, v divadle dokonce některé kolegyně a kolegové se mnou už nemluví, mnozí se na mě dívají tak, jako by mi přeskočilo,“ říká zdrcená Šporerová.

Bohužel se nemůže jinak bránit, neboť na webové stránky se dnes může přihlásit anonymně k takové diskusi kdokoliv, aniž bychom mohli zjistit jeho totožnost. „A to přijde v době, kdy se chystám na premiéru Mozartova Requiem (premiéra se uskutečnila v pátek v Divadle Antonína Dvořáka), vůbec se nemohu koncentrovat, moje psychika je naprosto nalomená,“ tvrdí zoufale nešťastná pěvkyně.

Podle Šporerové byl vrcholem drzosti další webový výtvor, na němž kdosi jejím jménem neurvale pomlouvá nově jmenovaného ředitele NDM Jiřího Nekvasila, představitele města včetně primátora, ale také ředitele některých kulturních institucí v moravskoslezské metropoli.

„Chci prostřednictvím Moravskoslezského deníku říci, že s těmitovzkazy nemám vůbec nic společného,“ sdělilaredakci ztrápená Erika Šporerová.