Vzpomínají si tu na něj dobře.„Pamatuji si na Martina jako na nenápadného blonďáčka s čupřinou hustých vlasů, která ho dlouho provázela,“ říká Hana Olejníková, která Martina učila na prvním stupni.

„Byl to kluk, který byl velmi klidný a hodný, nikdy jsem s ním neměla sebemenší problém,“ vypráví Olejníková, podle které je jeho úspěch dílem jeho rodičů.„Rodiče ho velmi dobře vedli a umožnili mu rozvíjet pěvecký talent, který na něm velmi brzy poznali. Všechna jejich práce se zúročila a Martin to dotáhl tam, kam to dotáhl.“ A kdy dostal Martin první pětku?„To si přesně nepamatuji, jestli vůbec nějakou dostal. Byl to dobrý žák, neměl s učením problémy. Patřil vždycky k lepšímu průměru,“ říká jeho bývalá učitelka.

Výrok Haberykantorku naštval


„Když Martina potkám na ulici, v jedné ruce má klarinet a v druhé přítelkyni Míšu, se kterou už dlouho chodí. To je typický obrázek Martina Chodúra,“ usmívá se učitelka.„Řekla bych, že Martin je skromně suverénní a oproti ostatním členům soutěže zvládá celou SuperStar velmi vyrovnaně a nikdy jsem u něj neviděla, že by oplakával odchod jiného soutěžícího,“ tvrdí Olejníková a dodává:„Co se týká Martinova pohybového nadání, není a nikdy nebyl pohybově nadaný, to víme všichni. Vůbec se mi ale nelíbilo, jak pan Habera připodobnil jeho tance k epileptickému záchvatu. Martin si umí ze svého nedostatku udělat přednost. Nikoho nenapodobuje a je svůj,“ míní Olejníková.

Na Martina si pamatuje i Lenka Bergerová, která ho učila hudební výchovu. Na otázku, jestli už tehdy poznala, že je Martin Chodúr velkým talentem, odpovídá:„Tak, jak vystupuje, nenápadně, takový přesně byl. To, že je muzikant, jsem zjistila úplně náhodou na matematickém soustředění,“ říká Bergerová.

Martin psal vyspělé básně


„Hlavní náplní těchto soustředění je počítání, ale děti se musejí něčím odreagovat, a tak mají vždycky nějaký večerní program, například karaoke show. Právě při ní jsem zjistila, že je Martin talentovaný. Vymykal se ostatním dětem a působil velmi dospěle. Měl úžasný pěvecký repertoár. Válel Beatles a další písničky, které ostatní děti neuměly, a vůbec se nepotřeboval dívat na displej, kde běžela slova,“ vypráví učitelka.

„Vůbec neměl ostych, bylo vidět, že ho to baví. Vzal mikrofon a s klidem sobě vlastním zazpíval. Od šesté třídy psal Martin básničky, které byly nad úrovní jeho věku. Psal i velmi kvalitní slohové práce a dokázal nad věcmi hluboce přemýšlet,“ líčí Lenka Bergerová. Podlení byl Martin příjemný kluk, který se nikdy nesnažil prosadit na úkor druhých.„Pamatuji si i na Martinovu přítelkyni Míšu. Myslím si, že se k sobě skvěle hodí. Oba jsou velmi umělecky a citově založení lidé,“ uzavírá Bergerová.

Jak vnímá celou soutěž Martinova přítelkyně Míša, která jezdí na přímé přenosy do Bratislavy? Jaký je Martin partner? Bojí se Míša, že jejich SuperStar může jejich vztah ovlivnit? Čtěte už příští týden v Moravskoslezském deníku.

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ

Předchozí díly našeho seriálu o Martinu Chodúrovi ČTĚTE ZDE!