Programje bohatý a návštěvníci se kromě vystoupení amatérských muzikantů mohli a mohoutěšit i na profesionály. Například Štěpána Raka, kytaristu a frontmana skupiny –123 minut Zdeňka Bínu či Luboše Andršta. Kromě toho se v neděliuskutečnily v 1. patře nad klubem Templ v sále taneční školy kytarové workshopy.

Jako první – v 17.30 – zahájil svou kytarovou dílnu světový virtuos, skladatel a pedagog Štěpán Rak. Kytarovou dílnu zdeměl i Zdeněk Bína. Na posledním nedělním workshopu se zájemci dozvěděli, jak se hraje bluegrass – žánr, který letos poprvé představila Bluegrassanka, což jsou špičkoví ostravští muzikanti Emil Formánek (člen kapely Druhá tráva), Láďa Bílý (organizátor festivalu BG džem a kapelník Bruno Unit) a Kuba Bílý (člen skupiny Poutníci).

Program pokračuje i v pondělí. Večer zahájí v 17 hodin nadějná studentská kapela Kopr z Ostravy. Bude následovat workshop Luboše Andršta, který proběhne přímo v sále klubu. Tento všestranný kytarista, muzikant a skladatel přijede do Ostravy s komornějším jazzovým seskupením Luboš Andršt Trio, jehož koncert proběhne hned po workshopu. Dalším očekávaným vystoupením bude společný koncert dvou stálic na ostravské hudební scéně, kytaristy Rudy Horvata (Facing West Trio, Million Pounds a další) a kytaristy a pedagoga Honzy Gajdici (Jeseter). Krátký koncert G&H jam vyústí v Soutěž o nejlepší kytarové sólo v F blues.

Akci zakončí vystoupení skupiny Njorek z Prahy. Předcházet mu opět bude workshop – tentokrát zaměřený na folk s prvky blues, rocku a worldmusic.