Po pověstech z moravských a českých hradů se Karel Holas, František Černý a Čechomor vydali do Slezska. Průvodce na jejich cestě jim tentokrát dělají rodáci Ewa Farna a Radek Pastrňák.

Stejně jako v předchozích úspěšných dílech trilogie i na CD Pověsti slezských hradů a zámků po každé z lidových pověstí následuje skladba z dílny Čechomoru, která příběh převádí do písňové podoby.

Farna na desce i zpívá


Na desce navštívíme Bruntál, Fryštát, Fulnek, Bílovec a další místa, jejichž tajemné historie inspirovaly muzikanty z Čechomoru k další várce písní plných kouzel, čárů a magie. Také hrady a zámky ve Slezsku jsou opředeny podivuhodnými příběhy, takže záhadami, strašidly a tajemnem se to na aktuální desce Čechomoru jen hemží.

Vypravěči Ewa Farna a Radek Pastrňák se pověstí zhostili s velkým citem. Ewa Farna se dokonce v několika písních připojila ke kapele Čechomor i pěvecky a společně tak završují velkolepý projekt, jímž Supraphon i Čechomor a jeho přátelé vzdávají hold lidové hudbě.

Právě před rokem, v listopadu 2008, vyšla první část projektu, Pověsti moravských hradů a zámků. Deska, na níž s kapelou spolupracoval Miroslav Vladyka, vynesla Čechomoru Platinovou desku. Druhý díl s názvem Pověsti českých hradů a zámků zčervna 2009 ozdobila svým vypravěčským uměním herečka Barbora Hrzánová.

Skupina Čechomor je v těchto dnech na hudebním turné:

ČECHOMOR – KOOPERATIVA TOUR 200916. 11. – Litoměřice, kulturní dům

17. 11. – Praha, Kostel u Salvátora

18. 11. – Praha, Kostel u Salvátora

4. 12. – Nivnice, Sportovní hala

11. 12. – Tachov

13. 12. – Brno KC, Semilasso

14. 12. – Frýdlant nad Ostravicí, kulturní dům

16. 12.– Olomouc, KD Sidia

18. 12. – Praha , Divadlo pod Palmovkou

19. 12. – Praha , Divadlo pod Palmovkou

www.cechomor.cz