Míša a Martin oslaví tento víkend páté výročí a oba doufají, že na sebe budou mít po nedělním přímém přenosu aspoň chvíli času.

„Tento víkend to bude už pět let, co jsme spolu. Snad bude aspoň chvilka na to, abychom to nějak oslavili, protože Martin je opravdu hodně vytížený,“ doufá Míša a přibližuje, jak se s talentovaným Ostravanem seznámila: „Bydlíme kousek od sebe, takže jsme se znali od vidění, ale nebavili jsme se spolu. Moje kamarádka ze základky chodila s jedním klukem, který hrál s Martinem v kapele Eruption of Emotions, a pořád mě lákala, abych se s ní šla podívat na jejich koncert. Tvrdila, že jsou opravdu dobří.

Tak jsem se nechala přemluvit a jeden z nich navštívila. Uviděla jsem Martina s mikrofonem a řekla jsem si: Vždyť já ho znám, to je ten kluk, co bydlí vedle mě. Vůbec jsem nevěděla, že zpívá v kapele,“ vypráví Míša a pokračuje: „Zpočátku jsem nevěřila, že Martin takhle dokáže zpívat. Říkala jsem si, že to není možné, že to musí být nějaká nahrávka,“ usmívá se. „Postupně jsme spolu trávili víc a víc času i mimo koncerty a nakonec jsme se dali dohromady.“

Při přenosu nesmějí diváci fotit ani žvýkat


Míša je Martinovi v soutěži velkou oporou a každý týden ho jezdí podporovat na přímé přenosy do Bratislavy. Dopředu však nikdy neví, jak dlouho se s ním uvidí a kolik času spolu budou moci strávit. „Všechno se v SuperStar mění z minuty na minutu, Martin nikdy dopředu neví, co a jak bude. Někdy na sebe máme chvíli před přenosem a pak ještě deset patnáct minut po skončení přímého vysílání. Pak ho zavolají z produkce a musíme se rozloučit,“ popisuje Míša, jak to v soutěži chodí.

„Je to pro nás oba těžké, byli jsme zvyklí vidět se každý den, ale voláme si tak často, jak jen to jde,“ říká. V průběhu přímého přenosu musí být v bratislavské Inchebě všechno v naprostém pořádku, a tak se během pořadu nesmí fotit ani natáčet a ti diváci, kteří sedí přímo v hledáčku kamer, si nemohou dojít ani na záchod nebo třeba žvýkat žvýkačku. Prý proto, aby si před národem nestřihli ostudu.

Na Jonese vyrazil Martin bez ochranky


Na otázku, jestli se Martin změnil za dobu, co je v soutěži, Míša odpovídá: „Můžu s naprosto klidným srdcem říct, že se nezměnil. Je to pořád ten stejný Martin jako předtím. Vůbec není namyšlený, jak o něm píší v některých bulvárních novinách, akorát prožívá soutěž jinak než jeho kolegové. Když někdo vypadne, nebere to jako tragédii, protože ví, že ten člověk nezmizel ze světa a že se s ním zase příští týden uvidí,“ vysvětluje a dodává:„Někteří si mohou myslet, že je namyšlený, ale on jen celou soutěže prožívá po svém, a hlavně je to introvert, takže své city nedává najevo celému světu a rozhodně ví, že může ze SuperStar vypadnout stejně jako každý jiný soutěžící.“

Míša spolu s Martinem a jeho kamarádem navštívili minulý týden koncert Toma Jonese v Praze. Původně měl být tříčlenné delegaci přidělen bodyguard, ale nakonec bylo vše jinak a do Prahy se museli vypravit na vlastní pěst.

Tanec na Elvise vznikl náhodou


„Ze začátku to vypadalo, že to bude poklidný koncert, že Martina nikdo nezahlédl, ale poté, co dohrála předkapela a rozsvítila se světla, si nás lidé všimli a chtěli, aby se jim Martin podepsal, a on jim jejich přání ochotně plnil. To ovšem nebyl dobrý nápad, protože v minutě ho obklopil dav fanoušků a vypadalo to, že z koncertu toho Martin moc mít nebude. Nakonec jsem ho ze spárů fanoušků vysvobodila a moc jsme si to užili,“ směje se sympatická plavovláska, která je rozhodnuta svého přítele následovat kamkoliv, kam ho jeho pěvecký talent zavede.

A jak zvládá Míša nápor fanynek, které Martina pronásledují na každém kroku? „Zvládám to docela dobře, ale musí to být s mírou. Jedna starší paní například Martina doslova nutila, aby jí dal pusu, a musím říci, že to je na mě už opravdu moc,“ říká Míša a dodává: „Někteří lidé to opravdu přehánějí.“

Míša se vyjádřila i k Martinovým tanečním vlohám: „Martina tanec nebaví. Chtěla jsem, aby se mnou chodil do tanečních, ale řekl, že ne, protože to prostě nepatří mezi jeho koníčky, a já to respektuji. Jak tancoval na toho Elvise, tak to nebylo nijak naučené. Předvedl to náhodou na zkoušce a štáb mu řekl: ‚To musíš zopakovat, to bylo super!‘ a tak nějak to vzniklo,“ tvrdí Míša, která se ina nedělní přenoschystala do Bratislavy, aby na vlastní oči viděla, jak se její přítel popral s písničkou Karla Gotta.

Příští týden navštívíme Janáčkovu hudební konzervatoř, kde Martin studuje obor klarinet. Fandí mu místní učitelé? Co na jeho úspěch říkají jeho spolužáci? Čtěte už příští týden v Moravskoslezském deníku.

TEREZA KRUMPHOLZOVÁ

Předchozí díly našeho seriálu o Martinu Chodúrovi ČTĚTE ZDE!