Spolupráce zpěvačky a herečky Moniky Načevy s jednou z ikon československého a českého rocku Michalem Pavlíčkem trvá s přestávkami již druhé desetiletí. „Oba se poprvé setkali při práci na Moničině debutovém albu Možnosti ti sou… (1994), jež se u posluchačů, ale i u odborné kritiky setkalo s mimořádným ohlasem. Po několikaleté odmlce se oba znovu dali muzikantsky dohromady a společně s DJ Fivem před dvěma lety vydali desku Mami,“ doplňuje Giertl.

Hudebním fajnšmekrům zřejmě není potřeba Michala Pavlíčka a Moniku Načevu nijak zvlášť představovat. Vždyť oba se letos v Ostravě už jednou objevili – i s DJ Fivem zahráli a zazpívali nadšenému festivalovému publiku na Colours of Ostrava. Ale přesto a v krátkosti – Michal Pavlíček: duchovní otec a spoluzakladatel skupin Pražský výběr, Stromboli, BSP či Big Heads, tvůrce filmové (Proč?), seriálové (Oběti či Dobrá čtvrť), divadelní (Višňový sad) a také muzikálové (Excalibur nebo Obraz Doriana Graye) hudby, je mnohými považován za jednoho z nejlepších českých soudobých kytaristů.

Monika Načeva patří pro změnu mezi nejvýznamnější zpěvačky alternativní scény. Členka kultovního Divadla Sklep si posluchače podmaní chytrými poetickými texty, jež jakoby mimochodem doplňuje nezaměnitelným hlasovým zabarvením.

„Obrovský slunce“ Michala Pavlíčka a Moniky Načevy vysvitne v Parníku ve středuve 20 hodin.