Bezmála devadesátiminutovou produkci duo zakončilo Hlavsovou kultovní Magickou nocí, kterou vygradovalo jeden z mnohých skvělých hudebních večerů. „Těšilo nás, že vás naše společná produkce potěšila,“ loučila se po posledních tónech s ostravským publikem Monika Načeva společně s mužem, který opět dokázal, že umí.

Akustické, muzikantsky precizně zvládnuté představení nabídlo náročnému ostravskému klubovému obecenstvu dohromady dvanáct skladeb. Komponovaný průřezový večer jedné z hlavních postav české alternativní scény – Moniky Načevy – poodhalil něco málo z jejího nesporného harmonického a melodického talentu. „Dnes večer tady budu řvát jen já. Pokud má někdo podobné choutky, ať jde ven. Tam se může v okolí klubu vykřičet, a vrátí se zpět,“ hřímala dobře naladěná Načeva chvíli po začátku koncertu.

Kočka provalila hráz emocí


Jak by také v dobré pohodě nebyla. Mít v „zádech“ skladatele a kytaristu s darem od pána boha, to snad ani nejde pro zpěvačku s velkým „Z“ odzpívat špatně.

Po několika doprovodných tónech v úvodních písních to také Pavlíček neskutečnou hrou na kytaru poprvé naplno rozbalil ve skladbě Jako kočka. V tu chvíli se protrhla hráz. Valící se vlna dostala posluchače do varu, v němž díky emocionálně plným písním Obrovský slunce, Místo, Mami či Udržuj svou ledničku plnou Načeva s Pavlčkem dohráli až do konce.

„Díky moc za hezký večer, a brzy na shledanou,“ rozloučila se s Parníkem žena, která po dlouhá léta spolupracuje nejen s Michalem Pavlíčkem, ale také s básníkem Jáchymem Topolem.