Noisecut je nespoutaný elektropopový živel, jehož tvorba si však cestu z bratislavského hudebního undergroundu nerazí podbízivým ani lacině syntetickým aranžmá. Na jeho poslední desce se svižné elektro přirozeně prolíná s trip-hopem nebo down-tempem a za skvělým výsledným efektem stojí i český producent Jiří Paška aka Ecson Waldes, známý ze spolupráce například s kapelami Monkey Business či 100 C, který album smíchal.

Jako blesk do éteru nekomerčních rádií vyletěl singl Zem stíchla. Na vlnách nejuznávanější slovenské alternativní stanice FM dokonce nějakou dobu vládl hitparádě.

Kritika o Noisecutu mluví jako o jedné z nejzajímavějších slovenských kapel současnosti. „Myslím, že náš přínos by mohl být v tom, že nepracujeme prvoplánově, a přitom jsou naše písničky přijatelné pro širší spektrum lidí. I to, že děláme texty ve slovenštině,“ řekla v rozhovoru pro metropolislive.cz zpěvačka Bet-Maj Sepja.

Noisecut v ostravském klubu Marley vystoupí v pátek 4. prosince od 20 hodin. Před ním zahrají také místní formace Marius Konvoj a Hrabě X.