Organizátorem Továrny na sny je občanské sdružení OVArt ve spolupráci s iniciativou Hlásím se k továrně.

„Hlavní programovou linii prosincového víkendu tvoří ostravští umělci a zástupci místní subkultury. Organizátoři chtějí poukázat na zdejší bohatou kulturní scénu a představit ji v prostředí, které je jejich tvorbě, jakožto Ostravanům, blízké – totiž v místním industriálu. Karolina – Továrna na sny je dalším krokem k rozšíření prezentace umění v ostravských technických památkách,“ říkají pořadatelé festivalu.

Program je nabitý významnými osobnostmi různých uměleckých žánrů, které však mají k sobě velmi blízko. Pavel Fajt, osobnost evropského významu v oblasti hudební alternativy, vystoupí se svým představením Drum Trek. A po něm Jaro Cossiga, průkopník českého beatboxu a vícemistr světa, s vokalistkou Vladimírou Krčkovou. Až z Maďarska přijede do Továrny na sny přední evropský soubor site-specific z divadla Artus – Gabor Goda Company, aby Ostravě ukázali cestu, jak oživovat nalezený prostor.

Lidése aktivně zapojí do programu


Milovníci literatury se mohou těšit na vystoupení Pohřbívání panny, ostravské kulturní revue Protimluv a na společné čtení ostravských literátů Petra Hrušky, Jana Balabána, Ivana Motýla a Jaroslava Žily. Spojení hudby a poezie zastoupí již legendární ÚSPĚCHné deníčky Rosti Petříka. Za Ostravskou divadelní scénu nesmí chybět Bílé divadlo a soubor Šílený PePa. Po celou dobu budou probíhat také projekce filmů. Street art bude zastoupen biketrialovou exhibicí sdružení Matan trials.

Návštěvníci festivalu nebudou pouze pasivními diváky, ale mohou se zapojit do Supermarketu umění a designu nebo si nechat dle svého návrhu natisknout trika a placky a sehnat něco originálního před Vánocemi.

Občerstvení a vytápění je v areálu zajištěno. Vstupné na jeden den je 90 korun, na oba dny pak 140 korun.