Bývalá Elektrocentrála bude plná umění a ostravské kultury. Akce je poslední ze tří z celoročního projektu Továrny na sny (v červnu zde byl divadelní festival Dream Factory a na podzim pak dětské Důlní hrátky). Organizátorem Továrny na sny je občanské sdružení OVArt ve spolupráci s iniciativou Hlásím se k továrně.

Program je nabitý osobnostmi různých uměleckých žánrů, které však mají k sobě velmi blízko. Pavel Fajt, osobnost evropského významu v oblasti hudební alternativy, vystoupí s představením Drum Trek a po něm – možná chvíli i spolu – Jaro Cossiga, průkopník českého beatboxu a vícemistr světa, s vokalistkou Vladimírou Krčkovou.

Až z Maďarska přijede evropský soubor site-specific divadla, Artus – Gabor Goda Company, aby Ostravě ukázali cestu, jak oživovat nalezený prostor. Milovníci literatury se mohou těšit na vystoupení Pohřbívání panny, ostravské kulturní revue Protimluv a na společné čtení ostravských literátů Petra Hrušky, Jana Balabána, Ivana Motýla a Jaroslava Žily.

Spojení hudby a poezie zastoupí již legendární ÚSPĚCHné deníčky Rosti Petříka. Za Ostravskou divadelní scénu nesmí chybět Bílé divadlo a soubor Šílený PePa.