Lesta láskuse studenty hudebně nastudoval dirigent a pedagog Jan Šrubař a režie se pohostinsky ujal činoherní herec a režisér Bogdan Kokotek, který v současné době působí v Těšínském divadle v Českém Těšíně.

V komediálním příběhu, v němž mladý hrabě chce pojmout za svou choť chudou krásku z rybářské rodiny, mu v tom brání jeho bohatá tetička baronka, dochází k různým nepředvídaným situacím. Inscenace je absolventským představením pro studenty této školy – Simonu Mrázkovou, Rudolfa Medňanského, Janu Plachetkovou, Veronku Holbovou či Pavlínu Kajzarovou, z nichž některé už mají zkušenosti s profesionálním divadlem.

Muzikál Stodolní napsal student herectví Petr Sedláček a autory hudební části jsou rovněž studenti školy– Pavla Gajdošíková, Michal Sedláček a Jakub Pachol. Podtitulem tohoto dílka je West Side Story po Našimu. Muzikál, jak už název napovídá, je z prostředí Stodolní ulice. Hra postmoderně traktuje shakespearovský motiv dvou znepřátelených skupin z dnes již klasického muzikálu West Side Story. V Sedláčkově pojetí nekončí střet smrtí, je to více bujará zábava než nesmiřitelný boj.

Dílose studenty připravil vedoucí hudebně-dramatického oddělení JKGO, režisér a pedagog Václav Klemens. Pod hudebním nastudováním muzikálu Stodolní je podepsán skladatel a výtečný hudební aranžér Vlastimil Ondruška. Premiéra se uskutečníposledníbřeznový denv 18.30 na Janáčkově konzervatoři.

Všechny články o známé ulici zábavy ČTĚTE ZDE!