Ročníková inscenace, která vznikla na hudebně-dramatickém oddělení, je originální v tom, že jejími autory jsou studenti této školy. Muzikál je dílem Petra Sedláčka, hudbu k němu napsali Pavla Gajdošíková, Michal Sedláček a Jakub Pachol. Režie se ujal Václav Klemens, pedagog, režisér a současný umělecký šéf ostravského Divadla loutek.

Muzikál, jak název napovídá, je z prostředí Stodolní ulice. Hra postmodernisticky traktuje shakespearovský motiv dvou znepřátelených skupin z dnes již klasického muzikálu West Side Story. V Sedláčkově pojetí střet znesvářených skupin nekončí smrtí, dokonce ani krev neteče. Je to více bujará zábava než nesmiřitelný boj.

Obraz vcelku nevinného nočního dovádění na Stodolní však kdosi prostřednictvím médií záměrně zkreslí a ve spojení s radnicí města použije pro své podnikatelské záměry. A tak skupina doposud pouze zábavě se oddávajících mladých lidí je najednou nucena veřejně vystoupit, aby nepřišla o své útočiště v barech a hospodách na Stodolní.

Jestliže na začátku hry zastihneme protagonisty muzikálu jako totální představitele hip hopu, vzápětí propadnou etnostylu, aby nakonec vyhořeli jako technaři. Pod hudebním nastudováním je podepsán Vlastimil Ondruška, skladatel a výborný hudební aranžér, choreograficky se na inscenaci podílí Kristýna Slezáková. V inscenaci hrají studenti třetího ročníku hudebně-dramatického oddělení – Pavla Gajdošíková, Kristýna Lišková, Barbora Pěluchová, Vlastimil Burda, Štěpán Kaminský, Šimon Pliska, Michal Sedláček, Vojtěch Šárský a také autor opusu Petr Sedláček.