Pořad připravili Pavel Löffelmann a Jiří Vondrák. Dokument se objeví na televizní obrazovceve středuna ČT2 v 17.35 hodin, jde sice o reprízu dokumentu z roku 2005, ale příznivci ostravského barda v něm naleznou určitě mnoho zajímavého z jeho dosavadního uměleckého života.

„Už z názvu je patrné, že se v něm zmiňují všechny momenty, které v profesní dráze populárního skladatele, básníka a zpěváka byly první a někdy i jediné. Opírá se o výpovědi muzikantů, spolupracovníků, přátel i Jarka Nohavici samotného. Jsou v něm použity archivní záběry, které televizní diváci většinou neznají. Stejně podstatná je i hudební složka dokumentu,“ říká Jolanda Pilařová z Televizního studia Ostrava.

Ke všem těm jedinečným „poprvé“ patří první vystoupení a nahrávka v rozhlase, první vystoupení na scéně Folkového kolotoče v Ostravě-Porubě, první televizní vystoupení v Divadélku pod věží a všechna ta jedinečná osobní setkání. Do celé řádky dalších významných okamžiků patří Nohavicovo poprvé ve filmové roli nebo v roli operního libretisty, poprvé na koncertě v zahraničí, poprvé při vystoupení pro děti, s dechovkou nebo s heligonkou. A řada dalších okamžiků, které si určitě rádi diváci připomenou.

Všechny články o Jaromíru Nohavicovi ČTĚTE ZDE!