Každý ročník Colours of Ostrava je něčím jedinečný. Renomé tohoto festivalu se posouvá výš a výš. Ten s pořadovým číslem devět začne poprvé s uzavřenými pokladnami u vstupů. Organizátoři akce totiž oznámili už před koncem června: „Letos máme vyprodáno!“

„V loňském roce jsme zažili vrchol návštěvnosti, přes který jsme letos nechtěli jít. Areál se nedá rozšiřovat do nekonečna, chceme zachovat divácký komfort,“ zdůvodňuje Zlata Holušová, proč byl letos už před začátkem akce ukončen prodej vstupenek. Návštěva by tak měla opět dosáhnout loňského rekordu více než pětadvaceti tisíc lidí.

„Jsem rád, že jsem nezaváhal a koupil si lístek už v prosinci jako vánoční dárek. Atmosféra Colours i hudebníci, kteří na nich vystupují, mě zatím vždycky nadchli. Co se týká muzikantů, zažívám na tomto festivalu každoročně spoustu příjemných překvapení,“ přiznává Robert Šimčík, pravidelný návštěvník Colours of Ostrava.

Newyorská scéna jeabsolutní novinka


Festivalový areál na Černé louce a Slezskoostravském hradě se pro příznivce „Barev Ostravy“ otevřeve čtvrtekve tři hodiny odpoledne. Už ve dvanáct hodin ale začne u hradu růst stanové městečko, ve kterém budou čtyři dny nocovat tisíce hudebních nadšenců. Na co se během letošního ročníku festivalu mohou těšit?

Na rekordních šestnácti scénách se odehraje na sto šedesát vystoupení. Colours opět nebudou jen o přehlídce hudebních perel ze všech koutů světa, ale i o divadle, filmu či workshopech. První velká hvězda vystoupí na pódium hlavní scényve čtvrtekv osm hodin večer. Velkou jízdu rozpoutá formace The Gypsy Queens and Kings.

Kdyby měla hlavní lákadla v programu letošního ročníku hledat Zlata Holušová, vyzdvihla by například sobotní koncert kapely Afro Celt Sound System či nedělní vystoupení Reginy Spektor. Zvědavá je i na to, jak se ujme novinka v podobě samostatné newyorské scény v pavilonu A na Černé louce.

„Bude to absolutní novinka i v rámci Evropy. Je to vlastně festival ve festivalu. Jsem napnutá, jak moc si tam lidé najdou cestu. Myslím, že newyorská scéna má skvělý program, ale obrovskou konkurenci v hlavní scéně,“ podotýká Holušová.

Jiří Sedlák z organizačního týmu Colours pak neopomíná připomenout ani další věci, které se letos objeví na festivalu poprvé. Bude to především druhá provizorní lávka spojující oba areály, protože ta stávající nápor lidí nezvládala pojmout. „U obou hlavních scén budou nově tribuny. Lákavá může být i možnost pro návštěvníky půjčit si kolo s cyklomapou a vyjet po zajímavostech Ostravy a okolí,“ doplňuje ještě Sedlák.

>> Colours 2010 v zajímavých číslech

* 4 dny bude Ostrava patřit pestrobarevnému svátku hudby.
* Bohatý program letos čítá 160 položek. Stěžejní jsou samozřejmě vystoupení kapel, ale i dýdžejů a divadel. Dále se pak návštěvníci festivalu mohou těšit na diskuse, filmy, workshopy a výtvarné projekty.
* Kromě České republiky a Slovenska přijedou kapely z 20 zemí.
* Účinkující se představí celkově na 16 scénách.
* Festivalovým hostům bude sloužit 120 mobilních záchodů, dalších 6 jich bude pro tělesně postižené.
* Chybět nebude ani 30 pisoárů či 14 žlabů s vodou.
* Areál festivalu obehnalo 5 kilometrů plotů.
* Nejrůznější jídla, ale i další zboží najdou coloursáci na pultech mnoha stánků. Bude jich celkem 100.
* Zlatavý mok se bude čepovat v 35 pivních stanech.
Všechny články k proslulému ostravskému festivalu ČTĚTE ZDE!