Bidon vystoupí v Rock Cafe

Jablunkov – Rock Cafe v Jablunkově bude v sobotu 20. listopadu v 19 hodin místem koncertu nazvaného Bidon po dvaačtyřiceti letech. Formace Bidon se představí v tomto složení: Josef Drahoš – kytara, Stanislav Kantor – zpěv, Petr Gajdušek – bass a Miloš Smyček – bicí. (mach)


Dan Bárta bude zpívat ve Stounu

Frýdek-Místek – Prostory hudebního klubu Stoun ve Frýdku se v sobotu 20. listopadu večer bude rozléhat zpěv devítinásobného Zpěváka roku Dana Bárty a hudba doprovázejícího tria Roberta Balzara. Koncert je součástí turné promujícího novou desku tohoto uskupení, vzešlého ze skupiny Illustratosphere – Bártova projektu z minulých let. Své první společné album Bárta s triem, nazvané Theyories, míchali v Sear Sound studiu v New Yorku pod vedením Jamese Farbera a masteroval je Mark Wilder ve studiu Battery. Stoun je otevřen od 18 hodin. (mach)


Hudební festival v Barbaru

Bruntál – V sobotu se v bruntálském hudebním klubu Barbar uskuteční Bru(n)tal Assfalt vol. 3., malý festival metalové hudby. Posluchačům zahraje několik povětšinou metalových kapel. Účinkovat mají skupiny Devasthator (Český Těšín), Přítel Belial (Kopřivnice), Mivedantal (Olomouc), Sklepmaster (Opava), Coronach (Opava), Top Sekret (Nový Jičín), Praselizer (Orlová) a Nakopalypsa (Uničov). Akce začíná v 19 hodin. (ov)


Vodnářský zvon zazní na radnici

Jablunkov – Koncert nazvaný Společná věc – vodnářský zvon se uskuteční v sobotu 20. listopadu v 19 hodin na jablunkovské radnici. Návštěvníci zde poprvé uvidí parabolickou projekci ve 3D. (mach)


Královna k sežrání

Ostrava – Přestože se ostravské Divadlo Silesia sotva vrátilo z Prahy z Minifestivalu současného polského divadla, už v sobotu nabízí ostravským divákům v Divadle Stará Aréna na Masarykově náměstí pohádkový muzikál Macieje Wojtyszka Královna k sežrání. Pohádka pojednává o království, do něhož přiletí drak, který chce sežrat královnu. Jak všechno dopadne, se návštěvníci dozvědí po 15. hodině. Jak je již o pohádkových sobotách ve Staré Aréně tradicí, pro dospěláky, kteří přivedou své ratolesti do divadla, bude vstupné zdarma. Další informace o pohádce na www.divadlosilesia.cz. (zm)


Kopřivnice bude patřit tanci

Kopřivnice – Velký sál kopřivnického kulturního domu bude v sobotu patřit tanci. Již po čtyřiačtyřicáté se zde totiž uskuteční tradiční přehlídka tanců nazvaná Tatra. Díky ní dostane kopřivnické publikum opět možnost vidět na vlastní oči české i zahraniční taneční špičky. Kromě soutěžních vystoupení párů nejvyšší mezinárodní třídy M ve standardních a latinskoamerických tancích se mohou návštěvníci těšit také na bohatý doprovodný program. Během odpoledne a večera se představí například současní mistři světa v disco dance TK Akcent Ostrava či bronzoví medailisté z Mistrovství Evropy 2010 v jazz dance, TS Radost a Impuls Bohumín. Představí se rovněž TK Niké Brno, juniorská formace v latinskoamerických tancích, a Fun Time Nový Jičín Cheerleaders nebo Hybrids Crew, mistři republiky a vicemistři světa v Electric Boogie. Město Kopřivnici bude reprezentovat taneční soubor z místní umělecké školy a taneční seskupení Bad Boys Revolutions. Program Tatry 2010 je rozdělen do dvou bloků. Odpolední odstartuje již ve 14 hodin, začátek bloku večerního je naplánovaný na 19. hodinu. (jah, ipa)


Interaktivní Máj ve Fiducii

Ostrava – Lektorka Petra Popelářová povede v neděli v antikvariátu a klubu Fiducia v Ostravě Máchovský ateliér pro děti a jejich rodiče. „Výtvarno a literatura – namícháno tak, že se nebudete nudit. Žádná recitace Máje, ale interaktivní ateliér pro všechny hravé děti i jejich hravé rodiče či prarodiče,“ píše se v pozvánce na akci, na niž je vstup volný. Začátek je v 10 hodin. (zm)


Model Bazaar v Bazaru a Staré Aréně

Ostrava – Svůj již druhý koncert v Ostravě v tomto týdnu odehraje kapela Model Bazaar v sobotu ve 20 hodin ve Staré Aréně. Vítězové největší soutěže kapel v ČR RGM Live Space 2 Model Bazaar razí netradiční model – dvě akustické kytary a cellos doprovodem basy a bicích, dva mužské hlasy a ženská tichá voda, která svým smyčcem mele břehy celé nahrávky. Náladou brněnská pětice balancuje na hranici akusticky ztvárněných žánrů jako je latina, folk a pop. (zm)


V legendární kavárně proběhne další ročník Avion Festu

Český Těšín – Sobotní večer bude v prostorách literární kavárně Noiva patřit desátému Avion Festu. Letošní Avion Fest bude jiný především proto, že Spolek Avion letos slaví desáté výročí založení a jeho spoluzakladatel, hudební skladatel Zbyšek Siwek, nedávno oslavil padesátiny. „Proto chceme připomenout písničky, které jsem se Zbyškem napsala pro herce Těšínského divadla, a které si lze poslechnout na dvou deskách, Lamus a Těšínské divertimento. Noví budou také polští hudebníci, Tomek Pala a Bartek Stuchlik, kteří už s námi spolupracovali na divadelních představeních,“ prozradila básnířka a spoluzakladatelka Spolku Avion Renatou Putzlacher. Ta navíc chystá knížku o dávné kavárně Avion a o lidech, kteří už tady nejsou.
Letošní Avion Fest začíná v sobotu v 17.30 hodin. (gc)


Kapela Lipka
chystá v sobotu 20. listopadu v 17 hodin křest nového CD v budově PZKO v Jablunkově.

My se tady prosím dusíme je název apelačního koncertu, který se koná v sobotu v ostravském klubu Hudební bazar a na němž vystoupí kapely Empty Pipen, Baron Union nebo Nadace.

Druhým dnem v Domě kultury města Ostravy pokračují Česko–korejské dny, které mají v sobotu od 16 hodin na programu například přípravu a ochutnávku tradičního korejského jídla nebo výuku pravidel nejstarší deskové strategické hry go.

První hodoňovické štrúdlování s domácími výrobky sladkými i slanými se koná v sobotu od 14 hodin v hodoňovické restauraci U Čendy.

Čtvrtý podnik letošního seriálu Mistrovství světa ve Freestyle Motocrossu – Night of the Jumps bude hostit 20. a 21. listopadu ostravská ČEZ Aréna.

Trampský hudební minifestival a cestopisná diashow je na programu stejně jako v pátek i v sobotu v restauraci Třebovický mlýn v Ostravě–Třebovicích.