„Ty jo, tady je víc lidí, jak na hokeji," okomentovala se smíchem zaplněnou Ostrava Arénu má kamarádka.

Z většiny tváří převážně starších návštěvníků odpoledního koncertu se navíc o přestávce dala číst velká spokojenost.

Jako hosté turné Alexandrovců tentokrát doprovází dvě české zpěvačky – Helena Vondráčková a Michaela Nosková.

Zcela jinou podobu tak například dostaly hity Heleny Vondráčkové Dlouhá noc či A ty se ptáš, co já, podobně jako rocková balada Who Wants To Live Forever od skupiny Queen nebo Cohenova píseň Hallelujah v podání Michaely Noskové.

Jakkoliv může armádní sbor budit u někoho rozpaky v souvislosti s komunistickou minulostí či současným politickým postojem Ruska, nelze jeho členům upřít velkou profesionalitu a úžasné pěvecké výkony i taneční dovednosti.

Turné European Tour 2015 je věnováno 70. výročí osvobození a ukončení 2. světové války. V programu tak ani nemohly chybět klasiky jako Kalinka, Katuša, Moldavanka a Den vítězství.

Bohužel já sama jsem si ale právě díky těmto úvodním písním vzpomněla na smutný dokument o bitvě o Moskvu za druhé světové války, který jsem shodou náhod viděla jen dva dny před koncertem. Mé kamarádce se při nich oživily vzpomínky na pionýrská vystoupení se školním pěveckým sborem a bohužel také na scény z dokumentů o sibiřských poválečných táborech. Pocity jsme tak nakonec obě měly smíšené.

Alexandrovci svým sborovým zpěvem zkrátka nemohou snad žádného posluchače zanechat bez emocí.