V polovině tohoto týdne byla v ostravské Galerii Kruh zahájena její výstava obrazů s názvem Las Palmas – jeden sen nestačí.

Alžběta Dirnerová„Na Gran Canarii létám od roku 2014 vždy na jaře, běhám tam závody a během svého pobytu pochopitelně tvořím. Fascinuje mě tamní krajina, hlavně vnitrozemí – hory a miluji teplo. Dokonce jsem začala chodit do španělštiny, abych se tam mohla za několik let přestěhovat,“ svěřila se Deníku Alžběta Dirnerová (na snímku vpravo). A tím současně prozradila téma její nejnovější ostravské prezentace.

Miluje palmy a exotiku

„Las palmas - jsou v překladu palmy, mám ráda jednoduché a výstižné názvy. Palmy se objevují na mých obrazech a kresbách. Byly pro mě vždy symbolem léta, tepla, exotiky… A i když je to právě ten prvoplánový, nejzobrazovanější symbol, je v něm síla. I když paradoxně musím přiznat, že v Las palmas, což i hlavní město Gran Caanarie se mi moc nelíbí,“ dodala Alžběta Dirnerová.

A tak si Alžběta plní výtvarné i životní sny.

„Ale jeden sen nestačí, alespoň já to tak mám, že si něco vysním a když za tím jdu, tak se mi to splní a mám zase další sen a chci jít ještě za dalším, ale stále vlastně jakoby nejsem v cíli,“ prozradila umělkyně, která působí někdy na okolí trochu tajemně. Její současná výstava potrvá v Galerii Kruh do 22. června.

Minivizitka Alžběty Dirnerové Alžběta Dirnerová se narodila v Havířově. Je absolventka Institutu pro umělecká studia (dnes Fakulta umění) Ostravské univerzity v ateliéru malby Daniela Balabána, která ještě rok pobývala na stáži na Fakultě výtvarných umění v Brně (FAVU), v ateliéru malby Petra Kvíčaly, stala nonkonformní umělkyní. Ve svých šestatřicetiletech se zabývá malbou, ale také sochařstvím, fotografuje a píše poezii. A ještě se věnuje vytrvalostnímu běhu. V současné době žije a tvoří v Ostravě-Radvanicích a vyučuje kresbu, modelování a dějiny umění na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství Vysoké školy báňské Technické univerzity Ostrava.