OSTRAVSKÉ KAVÁRNY

V Ostravě v poslední době vzniklo několik velmi dobrých a zajímavých kaváren. Nemáme ambici je profesionálně hodnotit. Jen vám nabízíme tipy, kde můžete strávit klidné a příjemné chvíle s partnerem či přáteli. Seriál najdete pravidelně každé úterý v příloze Deníku Ostrava plus.

Najdete ho docela snadno v Hlučínské ulici v zástavbě rodinných domů. A stejně tak na pohled vypadá on. Jak název napovídá, není to jen kavárna. Podnik má i venkovní terasu, vlastní parkoviště a moc hezky upravené okolí. Taky interiér (laděný převážně do odstínů barvy, u níž jsme se nemohli shodnout, jestli jde o kakao nebo mléčnou čokoládu) je velice příjemný posedět můžete u stolků pro dva či pro čtyři s židlemi thonetkami nebo stolů u polstrovaných lavic podél dvou stěn. Originální jsou vitrážové dělicí stěny.

Nápojový lístek je poměrně bohatý. Kavárenský sortiment tvoří kromě obvyklých variant káv, a alka a nealka včetně míchaných nápojů i zajímavá nabídka sypaných čajů a řady dezertů. Vyzkoušeli jsme broskvový dort a byli jsme spokojeni. Dopoledne se podává i snídaňové menu.

Espresso a cappuccino byly dokonale předpisové. Objednávka prvního nápoje se obešla i bez častého dohadování, zda s mlékem či bez, nebo jak velký nápoj si pod pojmem espresso vlastně představuju. Standard totiž hovoří jasně espresso má objem 30 ml (další detaily vynecháme) a automaticky se k němu má servírovat horké napěněné mléko a sklenička vody.

Pěna cappuccina byla obdivuhodně hustá, bílá, s kávovým kroužkem po obvodu. Používají zde italskou kávu Caffé Trieste jen jsem se zapomněla zeptat, kterou ze čtyř firmou nabízených směsí. Jelikož byla poměrně robustní chuti, tipla bych na Kvalita forte nebo Kvalita crema, což jsou směsi arabiky a robusty v poměru 70:30. Ceny káv začínají na 29 korunách.