Akce s názvem „Vítejte! Rok srozumitelných nedorozumění začíná!“ se uskuteční ve čtvrtek 7. září 2017 a to nejen v prostorách divadla, ale i v pasáži Knihovny města Ostravy u Sýkorova mostu.

„Diváci, kteří na tyto akce chodí pravidelně, už vědí, že jen tento den lze vidět z Komorní scény Aréna něco víc, než při běžné návštěvě, ale že zde lze i výhodně nakoupit,“ říká ředitelka divadla Renáta Huserová.

Od 13 hodin bude totiž zahájen prodej vstupného a předplatného na novou sezónu na představení až do13. října 2017, a to se slevou (běžné vstupné z 200 na 140 korun a studentské a seniorské ze 140 na 100 korun). A kdo si tento den zakoupí předplatné na celou nadcházející sezónu 2017/18, bude mít možnost navštívit večerní představení úspěšné komedie Obraz jen za 70 korun.

Od 16.30 hodin se bude v pasáži vedoucí k divadlu podávat káva z pojízdné kavárny a zájemci se budou moci nechat vyfotit „dvorním“ fotografem Arény Romanem Poláškem kdekoliv v prostorách divadla.

Také se zde bude prodávat nový Almanach Komorní scény Aréna za poloviční cenu, tedy za 100 korun.

Hlavní program začne v 17 hodin a zahájí jej vernisáž výstavy fotografií Romana Poláška s názvem 12 podob jeviště – Scénografie v hlavní roli, která mapuje scénické objekty inscenací, které byly a jsou na repertoáru Komorní scény Aréna.

Následovat bude scénické čtení z nové hry Tomáše Vůjtka a Janusze Klimszy Chacharije, která bude mít na prknech KSA českou premiéru v březnu 2018. Po scénickém čtení se program přesune na jeviště a do hlediště divadla, a kde už diváci uvidí své oblíbené herce tak, jak je běžně znají.

„Podvečerní program skončí zhruba v 18.30 hodin, protože to začne první představení nové sezóny. Bude jím oblíbená a úspěšná komedie Yasminy Rezy Obraz, která se stane tečkou slavnostního večera,“ dodala ředitelka KSA Renáta Huserová.