V rámci podzimního klubového turné zavítá také 8. listopadu (20 hodin) do ostravského Barrák Music Clubu.

X Factor - další pěvecká soutěž převzatá ze zahraničí.Danyl Johnson je britský zpěvák a finalista populární televizní soutěže X-Factor. Účinkování ve zmíněné show mu změnilo život a z učitele základní školy se rázem stal miláček publika, který později koncertoval před půl milionem diváků v londýnské O2 aréně.

Má vlastní rozhlasovou show na rádiu BBC a postupně dostává pozvání na koncerty z celého světa. Podobnou nabídku dostal před třemi lety od producentky Kateřiny Duškové i z Česka.

„O Danylovi jsem poprvé slyšela před deseti lety, kdy byl v X-Factoru a patřil mezi mé oblíbence. Takže když za mnou dcera přišla, jestli by nestálo za to uspořádat mu v Česku koncert, přišlo mi to jako skvělý nápad,“ vzpomíná Dušková. Danyl Johnson pozvání do Česka přijal a úspěchem byla vyprodaná Lucerna.

Vystoupení mělo navíc charitativní podtext, když výtěžek putoval ve prospěch nadace Život s demencí. „Od muzikantů jsem věděl, že Češi jsou na koncertech skvělí, dokážou vytvořit skvělou atmosféru, a to jsem si záhy ověřil," vyznal se tehdy Danyl Johnson, který se na české fanoušky těší i nyní.

"Líbí se mi jejich bezprostřednost. Nechají se strhnout, jsou vřelí a je radost pro ně zpívat,“ pochvaluje si Danyl Johnson. Také toto není zdaleka jeho poslední vystoupení v Česku.

"Máme s Kateřinou spoustu zajímavých plánů. Čeká mě klubové turné, natáčení videoklipu a mezitím budeme připravovat větší projekt, do kterého budou zapojeni zajímaví čeští hudebníci a zpěváci,“ dodal.

Skrzeczková Lenka