Patronem ostravského Běhu pro život je zpěvák Petr Bende, který se v roce 2005 v soutěži Česko hledá Superstar umístil na druhém místě.

„Projekt Běh pro život jsem se rozhodl podpořit, protože se chci aktivně společně s dalšími lidmi podílet na dobré věci. Doufám, že dorazí co nejvíce Ostraváků a svojí účastí přispějí na něco tak důležitého. Těším se na všechny, se kterými se sejdeme na startu,“ vyzývá i k letošní účasti obyvatele Ostravy a okolí Petr Bende.

Ostravský běh odstartuje v 15 hodin a trasa povede z Prokešova náměstí v Moravské Ostravě přes Komenského sady. Cíl bude opět před Novou radnicí. Každý zaregistrovaný běžec obdrží tričko Běhu pro život, startovní číslo, malý dárek a v cíli zaslouženou medaili. Celý výtěžek Běhu pro život bude věnován na nákup pomůcek nezbytných pro zajištění domácí péče, školy na dálku, ošetřujícího personálu a spotřebního zdravotnického materiálu.

Trasy jsou včetně ostravské navrženy tak, aby je zvládl opravdu každý třeba s malými dětmi nebo kočárkem – není nutné běžet, ale zúčastnit se. Od 13.30 bude pro zájemce připraven také bohatý doprovodný program. Na děti čeká maxitrampolína, skákací hrad, horolezecká stěna a další atrakce. Dalším lákadlem bude od 15.30 hodin koncert stále populárnější mladé kapely Charlie Straight.

V loňském roce se akce zúčastnilo 1096 běžců nejenom z Ostravy, ale i okolních měst, kteří přispěli do sbírky startovným nebo koupí tkaniček či jiných předmětů částkou 152 840 korun.

Jak lze pomoci:

- účastí na běhu a zaplacením startovného v minimální výši 200 Kč. Startovné pro děti do 14 let a seniory nad 65 let činí 50 Kč a pro rodiny – jedno až tři děti a dva dospělí – 450 Kč

- zasláním dárcovské SMS ve formě DMS KRTEK v hodnotě 30 Kč na číslo 87 777 (partner projektu NFDO Krtek obdrží 27 Kč)

- zasláním finančních prostředků přímo na účet Nadačního fondu Tesco 6068501001/5500

- zakoupením originálních modrých tkaniček za 50 Kč ve vybraných obchodech Tesco a v místě konání běhu

Další možnosti jak přispívat, novinky o běhu, fotografie, rozhovor s Petrem Bende a přehled vybraných částek jsou na www.behprozivot.cz.
Kapela Charlie Straight se do Ostravy ráda vrací

Jen loni v Ostravě odehrála čtyři koncerty. Bubeník Pavel Pilch a klávesista Michal Šupák navíc v Ostravě studovali na konzervatoři. Charlie Straight tento měsíc vydali nový singl School Beauty Queen.

Klip k písni třinecká čtyřka natočila během jednoho týdne v ulicích New Yorku. Pod režií klipu je podepsán choreograf Yemi, který mimo jiné pracuje pro americkou hvězdu, zpěváka a rappera Kanyeho Westa. Charlie Straight koncertují po letních festivalech a připravují materiál pro druhé album. To by mělo vyjít v roce 2012.

Kapela vznikla v roce 2006 v Třinci. Jejími členy jsou Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, akordeon, kytara, vokály), Johnny Cienciala (basa) a Pavel Pilch (bicí). Skupina zpívá anglicky a je ovlivněna britskou hudební scénou. Daří se jim také v sousedním Německu, kde za sebou mají kromě řady koncertů i živá vystoupení v televizi a v rádiích.