„Hlavní myšlenkou Bohémského plesu je setkání všech, kteří každodenně umělecky obohacují naše životy. Potkají se na něm herci, hudebníci, výtvarníci a další osobnosti ostravské kulturní scény,“ říkají jeho pořadatelé. Ples se uskuteční pátého února od 19 hodin v prostorách ostravské radniční restaurace Divadélko pod věží. Jeho průvodcem se stane moderátor Tomko Grohregin z České televize z pořadu Dobré ráno.

„Abych se přiznal, nejsem zrovna typ na plesání. A že by se mnou byla vždy legrace k popukání, to zrovna říci nemohu. Ale když jsem byl osloven lidmi, kteří tuto akci připravují, tak jsem to pojal jako určitou výzvu v tom, že se jedná také o charitativní večer a výtěžek z něho by měl pomoci potřebným. Samozřejmě je to úplně jiná práce, moderovat téměř celou noc. Nepovažuji se za baviče a přece jenom moderátorská práce v Dobrém ránu se trochu od této role liší, ale zase to bude pro mě nová zkušenost, což není také k zahození,“ svěřil se nám sympatický Tomko Grohregin. V rámci plesové programu zahrají kapely L. A. Sunday a Neo Chess Sunny RnR band.

Patrony Bohémského plesu se mají stát například hudebníci a zpěváci Michal Žáček, Boris Urbánek, Pepa Streichl, Věra Špinarová, Radek Pastrňák a mnozí další. Obě výše zmíněná hudební seskupení nabídnou také černou zpěvačku Teresu Polk, pocházející z Los Angeles, kde léta spolupracovala s mnoha hvězdami labelu Warner Brothers. Bohémský ples ukáže, zda se zrodí nová tradice v moravskoslezské metropoli.