V celé plejádě multižánrových koncertů vybíráme čtvrteční vystoupení pozoruhodné izraelské skupiny Buffalos z Tel Avivu, která se zastavíve čtvrtekod 19.30 hodin v Templu v rámci současného evropského turné. Hudební seskupení Buffalos založili jako alternativní rockovou formaci Omer Hershman se zpěvačkou Sivan Bella Leshed v říjnu roku 2007. Skupina od svých počátků kombinuje ve své tvorbě folk, blues, ale také punk a prvky kabaretu. Omer Hershman je výraznou osobností na současné izraelské alternativní scéně. Je znám jako kytarista, zpěvák a skladatel, který spolupracoval ještě s několika dalšími izraelskými skupinami.

Vedle dvou už výše zmíněných členů Buffalos dále tvoří hráč na bicí nástroje Ran Jacobovitz, kytarista Yotam Schlezinger a basový kytarista Dan Carpman.

Koncerty kapely Buffalos charakterizují někteří hudební publicisté jako alternativní rock s gejzírem přesahů do mnoha dalších hudebních žánrů. Soudě podle ohlasů na vystoupení izraelských umělců se mají návštěvníci čtvrtečního koncertu v klubu Templ na co těšit. A nám nezbývá než poblahopřát jeho dramaturgii, že opět měla velmi šťastnou ruku při výběru účinkujících.