OSTRAVSKÉ KAVÁRNY

V Ostravě v poslední době vzniklo několik velmi dobrých a zajímavých kaváren. Nemáme ambici je profesionálně hodnotit. Jen vám nabízíme tipy, kde můžete strávit klidné a příjemné chvíle s partnerem či přáteli. Seriál najdete pravidelně každé úterý v příloze Deníku Ostrava plus.

Tou chodbou jako byste prošli do jakési říše za zrcadlem. Hluk ulice odcloní třípatrový dům za vašimi zády a na parkovišti, které se do dvora částečně zakouslo, je provoz a navíc nijak enormní jen přes den. Kdo to nepozná, neuvěří, že je v samém centru města, v bezprostřední blízkosti Stodolní ulice, jejíž hluk slyšíte jen vzdáleně, byť si sem zajdete třeba v pátek večer.

Caffe-Bar Ve DvořeVe dvoře je jedna z nejpříjemnějších zahrádek ve městě. Dovedu si představit, že by se tu dala okolo vydlážděného prostranství vypěstovat malá zelená džungle, ale i menší skalka pod letitými kaštany a závěsy růžových a fialových petúnií v truhlících na oknech jsou moc fajn.

Chodívám tam jen v sezoně, a právě kvůli tomuto venkovnímu posezení pod velkými plátěnými slunečníky. Ale i interiér je Ve Dvoře velice příjemný kožené židle a dvojkřesla, tři samostatné barové stolky s klasickými židlemi thonetkami , vše v kombinaci tmavého dřeva s červenou a černou.

Vaří tu italskou kávu Hausbrandt. Na internetu jsem se dočetla, že značka Hausbrandt je jedna z nejstarších káv, jejíž historie začíná rokem 1892 a že svojí kvalitou a tradicí patří mezi nejuznávanější kávy Itálie. Jen mě trochu mrzí, že servírka na dotaz, z jakého druhu kávy je moje espresso, odpoví, že logo je na hrnečku…

Naservírované je podle standardu, na tácku se džbánečkem ohřátého zpěněného mléka a sklenkou vody. Jen pěny, které se jak jsem taky vyčetla říká crema, je méně, než je jinde obvyklé. O to více jí ale mělo frappe… Co dalšího kromě dvou poledních menu vypsaných venku na tabuli zde nabízejí, nevím - nápojový lístek jsme, sedíce venku, nedostali.

Uvnitř se v nabídce můžete zorientovat alespoň z reklam na stolech. Chcete-li v samém centru města najít perfektní „zašívárnu", zkuste se strefit do správných vchodových dveří mezi butikem a květinářstvím.

Caffe-Bar Ve Dvoře
Snímky: Deník/Pavel Sonnek