Konat se zde bude třetí ročník výstavy Nevěsta 2011 a 14. ročník výstavy Dovolená a Region.

První výstava nabídne návštěvníkům svatební inspirace. Nebudou chybět přehlídky svatební a společenské módy, ukázky líčení a účesů, vázání svatebních kytic, dekorace svatebních tabulí, barmanská show a mnoho dalšího. K tahákům by mohla patřit show kuchařského mistra Romana Hadrbolce, který v sobotu 12. března v 15.30 hodin před zraky diváků připraví svatební menu.

Další výstava Dovolená a Region návštěvníkům nabídne inspiraci na dovolenou nebo aktivní trávení volného času. Zájemci zde najdou prezentace cestovních kanceláří a agentur, hotelových komplexů, lázeňských a wellness center. Výstava nabídne turistické destinace České republiky, Slovenska, Polska, Itálie, Maďarska a dalších zemí.

„V letošním roce se poprvé představí Karlovarský kraj. Návštěvníci jistě ocení účast Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch, který bude prezentovat turistické destinace Tunisu. Zajímavostí je účast Občanského sdružení pro záchranu barokního hřbitova ve Střílkách nebo Památník Lidice,“ sdělila Denisa Hudziaková, manažerka výstavy Dovolená a Region. P

odle ní by mohla návštěvníky zaujmout i akce s názvem Itálie in Ostrava, jejímž cílem je prezentovat Itálii jako oblíbenou destinaci pro trávení letní i zimní dovolené, ale zároveň jako zemi plnou historických i přírodních skvostů.

„Do Ostravy přijedou zástupci několika italských krajů. Ti přivezou skvělé kuchaře, kteří připraví italské pokrmy přímo před zraky návštěvníků výstavy. V průběhu prezentace nebudou chybět ochutnávky italských vín, likérů, sýrů a jiných specialit,“ doplnila Hudziaková.

Připraven bude i doprovodný program. Například cestovatelské besedy a přednášky, výstava fotografií Jana Williama Drnka či vystoupení cimbálové muziky. Zároveň se představí tvůrci lidových řemesel – k vidění bude malování perníčků a velikonočních kraslic, drátkování velikonočních ozdob, pletení karabáčů a představí se i korytárstvo, což je řemeslná specializace zaměřená na zpracování dřeva technikou dlabání a výrobu koryt, nádob a jiných předmětů.

Doprovodné akce Dovolená a Region 2011

PAVILON NA2 / Cestovatelské přednášky

pátek 11. března

14 hodin – Afrika – Z Mysu Dobré naděje k Viktoriiným vodopádům

sobota 13. března

11 hodin – Island – ostrov ledu a ohně

13 hodin – Patagonie – země na konci světa

15 hodin – Afrika – Z Mysu Dobré naděje k Viktoriinýḿ vo­dopádům

neděle 14. března

11 hodin – Afrika – Z Mysu Dobré naděje k Viktoriiným vodopádům

13 hodin – Island – ostrov ledu a ohně

11. března a 12. března

14 až 17 hodin – cimbálová muzika Friš

Místo konání:
pavilon A a venkovní plochy,
Výstaviště Černá louka, Moravské Ostrava

Datum konání:
11. až 13. března 2011

Otevírací doba:
11. až 12. března 2011 / 10 až 18 hodin
13. března 2011 / 10 až 16 hodin

Vstupné:
dospělí: 60 Kč
studenti, důchodci: 40 Kč