Důvodem jejich setkání je nejen slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku ku příležitosti nadcházejících nejhezčích svátků v roce, ale i účast v projektu Česko zpívá koledy!

„Letos jsme se přihlásili poprvé a to po vzoru mateřské školy v Adamusově ulici," uvedla zástupkyně ředitelky Zdeňka Ševčíková. V půl páté odpoledne tak z úst malých zpěváčků zazní koledy, které zpívají každoročně lidé při svých setkáních na akci Česko zpívá koledy. „Pomohou nám starší zpěváci z dětského sboru a náš koncert zakončí pravděpodobně písnička Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas," dodala zástupkyně ředitelky.

Děti navíc mají za úkol vyrobit ozdoby na živý vánoční stromeček, pod kterým se mohou objevit i drobné dárečky nebo psaníčka určená pedagogům z mateřinky. Ten hlavní koncert se bude konat pod jednou střechou večer v 18 hodin v ostravském Trojhalí. Hlavním interpretem letošního ročníku je zpěvák Martin Chodúr. V tentýž čas se na stovkách míst po celé republice sejdou lidé za stejným účelem, a to oddychnout si na chvíli od předvánočního shonu a společně si se svými blízkými zazpívat známé vánoční písně.

Plánujete také takové setkání a chtěli byste se přihlásit do čtvrtého ročníku akce, kterou pořádá Deník? Napište nám a my vám na webu rozsvítíme hvězdičku u místa, kde budete zpívat.

Partnerem akce je Český rozhlas Ostrava, na jehož vlnách budou koledy 10. prosince od 18 hodin znít.