Letos poprvé se budou koledy a vánoční písně zpívat ve všech třech největších ostravských obvodech.

Hlavní stanoviště této oblíbené akce bude opět na Masarykově náměstí v centru Ostravy, kde už tradičně bude z pódia udávat tón kapela Šajtar. „Česko zpívá koledy s Deníkem je krásná akce a my jsme moc rádi, že můžeme být opět její součástí. Těšíme se na to, až úderem 18. hodiny začneme hrát první z koled a spolu s námi začne na Masarykově náměstí zpívat několikatisícový sbor lidí!“ říká Vladimír Herberk z kapely Šajtar.

Do osmého ročníku akce se opět zapojí i obvod Poruba, kde se bude zpívat na Alšově náměstí.

„Letos bude na pódiu koledy zpívat sbor CHOIR VAN GOH z gymnázia Olgy Havlové. Spolu s ním vystoupí zpěvák David Deyl,“ přibližuje mluvčí porubské radnice Jana Janošcová.

Premiéru budou mít koledy v Ostravě-Jihu, kde se lidé sejdou ke zpívání u vánočního stromu u K-Tria. I zde bude tón udávat z pódia sbor a sice Pěvecké sdružení ostravských učitelek. Na pódiu se ale objeví i další zajímaví hosté. Koledy si totiž s lidmi na Jihu přijdou zazpívat i někteří fotbalisté Baníku.

Už o něco dříve si dnes tradičně zazpívají koledy v mateřských školách Adamusova a Klegova v Ostravě-Hrabůvce, kde s ohledem na vyzvedávání dětí akce začne v 15.30 hodin.

V klasický čas, tedy v 18 hodin, se pak připojí lidé ještě u Domu zahrádkářů a restaurace Oáza v části Poruba Ves nebo u radnice v Krásném Poli.

V Moravskoslezském kraji se akce Česko zpívá koledy s Deníkem uskuteční na pětapadesáti místech, v celé republice jich je dokonce bezmála osm set. Připojí se i krajané v Mnichově, v Madridu či v Římě.

A které koledy se budou zpívat? Letos to budou Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce Valaši a na závěr přijde na řadu i vánoční píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

Texty všech těchto koled najdete ve speciální příloze, která vyjde v Deníku už dnes, ve středu 12. prosince!