Návštěvníci se mohou těšit na čtyři scény, na kterých vystoupí hvězdy nového cirkusu i místní umělci. „Věřím, že program festivalu nadchne všechny příznivce nového cirkusu a pouličního umění. Letošní dramaturgie je víceméně evropská. Stále panují cestovní omezení a dostat sem nějakou company z jiného kontinentu není jednoduché. Přesto se nám to povedlo a máme vystupujícího i z Brazílie,“ uvedl ředitel festivalu Václav Pokorný.

Stejně jako v minulosti i letos nebudou chybět interiérová představení v Domě kultury Poklad. Zahájí je vystoupení Cirkusu trochu jinak s názvem Konkurz. Druhé interiérové představení The Losers přiveze skupina Losers Cirque Company. Zážitek pak slibuje italské trio 3 Chefs, které vystupovalo i v proslulém Cirque du Soleil na Expo 2015 v Miláně. Vstupenky na všechna představení v DK Poklad a šapito lze zakoupit na webu cirkulum.reenio.cz.

Diváci nepřijdou ani o šapito ve středovém pásu Hlavní třídy v Porubě, kde vystoupí funky klaun Hugo Miró ze Španělska, česká dvojice CoCo & LuLu a mladá cirkusová krev Cirque teen Academy z UmCirkum.

Tradičně bohatý bude i pouliční program. Soustředit se bude kolem kruhového objezdu Hlavní třídy a na návštěvníky čeká spousta zábavy i neskutečných akrobatických čísel.

„Představí se například extravagantní žonglérská dvojice v rytmu bicích a chaosu La Sbrindola či neskutečně vtipný Mantega s barmanskou show. Zajímavou show nabídne i ostravské uskupení The Gentlemen, které vystoupí na skákací lavici a umělci budou létat až pět metrů vysoko. Ale to jsou jen některá z představení. Chystáme toho samozřejmě mnohem více, a to i na dalších scénách,“ poznamenal ředitel festivalu.

Přesný program najdete na www.cirkulum.cz.