Program kavárny Deníku pro dnešní den:

Den se Senior Deníkem> Titulní strana Senior Deníku – přijďte se nechat vyfotit na titulní stranu Senior Deníku, kterou vám pošleme e-mailem (celý den)
> Dotazník - napište nám vzkaz, jaké rubriky a články by vás nejvíce zajímaly ve vašich regionálních novinách
> Anketa se čtenáři od 16 do 17 hodin - Co vás nejvíce zaujalo na Colours? Nejzajímavější odpovědi vyjdou v pondělním tištěném vydání Moravskoslezského deníku. 

TIPY DENÍKU Z DNEŠNÍHO PROGRAMU FESTIVALU

1/ Tata Bojs

Ti, kteří stihli navštívit alespoň jeden z třinácti ročníků festivalu Colours of Ostrava, bezpochyby zaznamenali jednoho z nejtradičnějších hudebních účastníků této hudební hostiny. Pražští původně punkoví Tata Bojs na ostravský festival jezdí pravidelně, v poslední době je to vždy každý druhý rok. Naposledy předloni s posluchači oslavili pětadvacáté výročí existence. A to ani jednomu ze zakladatelů tehdy ještě nebylo ani čtyřicet. I letos prý rovněž tahle pražská partička okolo frontmanů, velkých kamarádů Milana Caise (alias Bublajse) a Marka Huňáta (Mardoši), hrající alternativní taneční muziku, nabídne prý znovu něco nevšedního.

Neděle 19. července, od 21.30 až 22.30 hodin, ArcelorMittal stage.

2/Mika

Britský popový zpěvák a velký tanečník Mika uzavře letošní ročník festivalu Colours of Ostrava. V České republice vystoupí poprvé. Mika v posledních letech pobral snad všechny nejvýznamnější hudební ceny Brit Awards, The World Music Awards, The Ivor Novello Award, NJR Music Awards a vedle nominace na Grammy atakoval desítky dalších anket ve třiceti zemích a v anketě BBC.

Neděle 19. července, 22.45 až 23.45 hodin, Česká spořitelna stage.

3/ Džambo Aguševi Orchestra

Nadbytek balkánských dechovek vedl v posledních letech k domněnce, že čeho je příliš, toho je hodně. Na loňském veletrhu Womex se proto většina delegátů na vystoupení makedonské kapely Džambo Aguševi Orchestra ploužila víceméně z povinnosti. Co se pak stalo, nechápala většina z nich. Takový nářez postavený na maximálně vybuzené hráčské virtuozitě a originalitě čekal málokdo. Tolik světových kapacit na world music s padajícími čelistmi jste snad proto ještě nikdy neviděli…

Neděle 19. července, 16.30 až 17.30 hodin, ArcelorMittal stage.

4/ Rodrigo y Gabriela

Legenda praví, že po každém koncertu si Rodrigo y Gabriela neboli Rodrigo Sanchez a Gabriela Quintero musí ponořit ruce do ledové vody, jinak by jim prý shořely. Mezi jejich fanoušky patří třeba Robert Plant, Damien Rice, členové Metalliky nebo Barack Obama, který dvojici pozval koncertovat do Bílého domu a mexickému prezidentovi se pochlubil, že má jejich alba v iPodu. Rodrigo y Gabriela prodali přes milion alb, jejich hudba zní na soundtracích Pirátů z Karibiku.

Neděle 19. července, 17.30 až 18.45 hodin, Česká spořitelna stage.

5/ Krasavice interkontinentální

Herečky Anna Polívková a Martha Issová v divadelním představení Krasavice interkontinentální Arte et Marte, které vzniklo v pražské La Fabrice.

Neděle 19. července, 12 až 14 hodin, Vítkovice Gong stage.

SKVĚLÉ OSVĚŽENÍ

Speciálním vodobarem na stánku disponuje také jeden z partnerů Colours of Ostrava - společnosti Ostravské vodárny a kanalizace (OVAK).

Oblíbeným místem se stala také oblázková pláž s velkou osvěžující bránou, která vyrostla přímo v areálu Colours u hlavní stage.

Zde si návštěvníci festivalu mohou odpočinout po náročném hudebním programu a přenést se do atmosféry letní dovolené. Příjemné studení osvěžení v horkém dni přijde vhod.