Moc děkujeme za velké množství příspěvků, které jste nám zaslali. Děkujeme všem za zájem i účast!

Ukázky z děl výherců, které vybrali zástupci festivalu společně se zástupci Moravskoslezského deníku, vám nyní přinášíme.

Budou zveřejněny také v samostatné 32 stránkové příloze Deníku, která vychází už ve čtvrtek 18. července a poslechnout si je můžete rovněž během festivalu v kavárně Deník.  

19. 7. 15.00 Roman Polák - Dovolená s tchyní

Uvědomil si to kolem půlnoci na slovinsko-chorvatských hranicích. Oskar nechodí dva roky se svou přítelkyní Sárou, ale vlastně s její matkou. Do té doby si toho nevšimnul, ale chováním je to v podstatě její věrná kopie. Když asi po páté zmínila naprosto nevhodně zvolené oblečení postarší dámy, která seděla na sedadle před nimi, uvnitř doslova supěl. Nechápal, proč si sama neuvědomuje, že oni jsou také součástí té pojízdné Karosy jedoucí na desetidenní pobytový zájezd do Chorvatska.

20. 7. 15.00 Liz Nováková - Lovestory z Karlína

Nechal jsi tu:
košili, kterou jsem beztak nosila já
knihu o vesmíru
krém na boty
mast na opary
žvýkačky s příchutí skořice
manuál k postavení skříně
polaroidový snímek mojí zadnice
budoucí materiál pro terapeuty
nedopalek v popelníku
zničenou holku
a mnohem více.

21. 7. 14.00 Zofie Žejdová - Náhoda na víně - Tajemství opuštěného kláštera

Na okraji starobylého města Zlouště pod kopcem zvaným vrch Sv.Ondřeje stával od pradávna klášter. Klášter sester Boromejek, který zde kdysi v sedmnáctém století založil syn pana Ondřeje ze Zlouště, taky Ondřej zvaný sirotek. Dnes zašlou, tehdejší slávu připomínala v divokou džungli se proměnivší klášterní zahrada. A právě tady začíná můj příběh. Je mi dvanáct, jmenuji se taky Ondřej a ze všeho nejraději mám historii. Když ještě žila prababička Hilda, celým jménem Hildegarda, tak to byla právě ona, která mi vyprávěla krásné a tajuplné příběhy z dějin. Tady do klášterní zahrady chodím přemýšlet a taky hledat poklady, no co bych to nepřiznal! Říká se, že v klášterních zdech je zazděna jedna novicka, a nechal jí tam prý zazdít sám pan Ondřej ze Zlouště a spolu s ní šperky nesmírné ceny. Proč asi? No ne, že by mi šlo o peníze, i když, ty se vždycky hodí, ale vypátrat a rozluštit tu záhadu o to bych moc stál.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Nenechte si ujít samostatnou 32 stránkovou přílohu Moravskoslezského deníku, která vychází ve čtvrtek 18. července!
Hudební událost jménem Colours of Ostrava a noviny Deník jako mediální partner to patří neodmyslitelně k sobě. Nejinak tomu bude i u letošního dvanáctého ročníku pestrobarevného festivalu.

Kromě pravidelného zpravodajství na stránkách našich novin ve čtvrtek 18. července, tedy v den zahájení festivalu, na mnoha barevných stranách se podíváme na zajímavosti letošního ročníku, přiblížíme si novinky festivalového areálu v Dolní oblasti Vítkovic a zmapujeme i historii tohoto věhlasného festivalu.