Letošní ročník festivalu Colours of Ostrava přichází s další novinkou, díky níž se jej mohou bez obav zúčastnit také rodiny s dětmi či lidé s nejvyššími nároky na komfort.

„Program Colours Plus přibližuje festival úrovni nejprestižnějších světových hudebních přehlídek jako Roskilde nebo Glastonbury. Nejvyšší důraz je při tom kladen na efektivnější a komfortnější formu služeb zejména pro rodiny s dětmi a vysoce náročné návštěvníky, co nejširší nabídku dalšího kulturního vyžití v Ostravě či širokou paletu slev,“ říká Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu v jedné osobě.

Program festivalu bude tradičně nabitý, pořadatelé ale myslí i na ty, kteří by si rádi alespoň na chvíli odpočinuli a občerstvili se.

„Na rozdíl od ostatních festivalů tak nabízí celou řadu zastřešených klidových zón s místy k sezení a nabídkou aktuálních novin a časopisů zdarma. Samozřejmostí je na Colours of Ostrava bohatá nabídka chutného jídla a pití,“ dodává Zlata Holušová.

Zvláštní pozornost věnují pořadatelé náročným návštěvníkům, zejména rodinám s malými dětmi. Rodiče tak mohou bez obav svěřit své ratolesti profesionálům, zajišťujícím dětský koutek s hlídáním dětí zdarma.

„Zvídavé registrované návštěvníky určitě potěší bezplatné informační textové zprávy o programu a doprovodných akcích. Již tradiční je nabídka výrazných slev na jízdné Českých drah - pro jejich uplatnění stačí platná vstupenka na festival. Výrazným kvalitativním krokem kupředu je nabídka zprostředkování ubytování přímo v Ostravě, kterou mohou návštěvníci využít do 31. května,“ informuje Zlata Holušová.

Ve spolupráci se statutárním městem Ostrava nabízejí Colours of Ostrava bezplatný vstup do vybraných památek a dalších turistických atrakcí – například Hornického muzea Landek, na mistrovství světa juniorů v atletice, které bude v moravskoslezské metropoli souběžně probíhat, ale také prohlídku Radniční věže či třeba výstavu fotografií, nazvanou Práce je jinde.

Návštěvníci starší 65 let mají v neděli 15. července vstup na festival bezplatný.

Nabídka služeb bude dále rozšiřována, podrobnosti a aktuality sledujte na www.colours.cz.

Šestý ročník ročník letního festivalu Colours of Ostrava se uskuteční od 12. do 15. července v zeleném centru Ostravy. Festival potrvá stejně jako loni čtyři dny a představí hvězdy zahraniční a domácí scény nejrůznějších hudebních žánrů od world music přes rock až po alternativní žánry.