První ročník Festivalu v ulicích – jak zní název této akce – oživí centrum moravskoslezské metropole koncerty, divadly, akrobacií, stánky, workshopy a také filmy. Vstup na hlavní program bude bezplatný.

„Cílem je vnést do města život a kvalitní zábavu, zatraktivnit centrum města tak, aby na každém kroku čekalo na procházející nějaké překvapení. Od pátku do neděle nabídneme netradiční zábavu jak pro dospělé, tak i pro děti. Dále očekáváme v ulicích centra Ostravy také účastníky a návštěvníky mistrovství Evropy v atletice do třiadvaceti let a návštěvníky Colours of Ostrava, kteří ke svoji vstupence získají další bonus navíc,“ říká Zlata Holušová, zakladatelka Festivalu v ulicích.

Hudební scény a pouliční muzicírování

Na dvou hudebních pódiích – ArcelorMittal stage a Ostravar stage – zahrají mnohé kapely a sólisté, například Charlie Straight, Xavier Baumaxa, Úspěch, Tomáš Klus, Unifiction, Stanley Dixie Street Band a někteří exotičtí umělci z USA, Nového Zélandu, Španělska či Afriky vystupující na festivalu Colours of Ostrava. Vrcholné cirkusové umění a akrobacii předvede Kawa Musical Cirkus z Indie.

Pobaví známí komici z pořadu Na stojáka. I další program podle Zlaty Holušové bude stát za to: „Připravena je hudební ulička (na ulici 28. října), kde si budou moci zájemci vyzkoušet a nakoupit nástroje z celého světa, jako jsou bubínky, fujary, píštaly, biče a kytary, nebo zažít jam sessiony, semináře a improvizovaná vystoupení pouličních tvůrců. Anebo také si odnést vlastnoručně vyrobená trička.“

Tanec ve stanu a divadla

Pro tancechtivé vyroste stan, v němž si návštěvníci mohou zatančit ve prospěch neziskových organizací na Ostravsku. V rámci Festivalu v ulicích jsou na programu divadelní představení v Národním divadle moravskoslezském, Komorní scéně Aréna a nové přístavbě Divadla loutek za zlevněné vstupenky.

„Jsme rádi, že se na této výjimečné akci podílí šestadvacet institucí včetně magistrátu města a obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Pořadatelé se zaručili, že nebude narušen noční klid v centru města, neboť akce Festivalu v ulicích potrvají v pátek do 20 hodin, v sobotu do 21a v neděli do 18 hodin.