Koncert trojnásobného Zlatého slavíka Dalibora Jandy přichystala na pondělí 2. listopadu dramaturgie Domu kultury města Ostravy.

V přibližně dvouhodinové show této české hudební legendy, při níž nebude chybět ani kapela Prototyp, si příznivci popu vychutnají ty největší zpěvákovy hity, jako například Padá hvězda, Vejdi, Všechno na Mars, Žít jako kaskadér, Mini, Kde jsi, Hráli jsme kličkovanou či Oheň, voda, vítr.

Hostem koncertního večera, na němž kromě evergreenů zazní také novější písničky z cédéčka Já se přiznám, bude Jiřina Anna Jandová. Zpěvák s typicky zastřeným hlasem natočil během své více než třicetileté kariéry jedenadvacet hudebních alb a odehrál na čtyři tisíce koncertů, k nimž každoročně přibývají desítky dalších. V březnu oslavil dvaašedesátiny, věk si sice příliš nepřipouští, ale přesto má dojem, že přituhuje.

Věk si nepřipouští

„Určitě nepociťuji změnu mezi tím, když mi bylo padesát a když je mi teď přes šedesát," řekl Dalibor Janda „Obojí je hrůza. Když maminka žila, říkávala, že už jde v takových letech do tuhého. Jakmile ráno vstanu a vzpomenu si, kolik mi je, tak se z toho zpotím," dodal zpěvák s úsměvem. Až na sezonní alergie mu prý jinak tělo velmi dobře slouží, hodně cvičí, dělá čtyřicet kliků denně. Připouští, že si na pódiu nemůže dovolit to, co mohl dřív, a tak každý koncert pečlivě připravuje a zvažuje. „Nevystupuji za každou cenu, v tomhle směru se snažím muzikou bavit, aby mě to ještě naplňovalo," zdůrazňuje. „Do Ostravy se těším, zdejší publikum dokáže vytvořit fajnou atmosféru, která mě čímsi fajnym nabíjí."

Koncert v Domě kultury města Ostravy začíná v pondělí 2. listopadu v 19 hodin a předprodej vstupenek byl již zahájen.