Ještě před ostravským koncertem poskytl Damian Darlington, zpěvák a kytarista hudebního seskupení Brit Floyd, rozhovor několika českým médiím, mezi nimiž byl i Deník.

Proč jste se rozhodli i letos absolvovat obrovské turné?

Reakce publika při turné Space and Time v loňském roce byly natolik pozitivní, že jsme se rozhodli pokračovat i letos, a turné nazvali Space and Time Continuum. Naším cílem je přinést fanouškům ještě silnější a vskutku neopakovatelný zážitek. Repertoár skupiny Pink Floyd obsahuje obrovské množství kvalitního hudebního materiálu a určitě se tentokrát kromě stabilně hraných songů zaměříme i na pár novinek.

Co mohou posluchači na ostravském koncertě očekávat?

Všem fanouškům naše kapela připomene zásadní písně Pink Floydu z alb The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here, Animals, The Wall a The Division Bell.

Myslím si, že lahůdkou pro návštěvníky koncertu by se mohlo stát nejen ztvárněním celé skladby Echoes z přelomového alba Meddle, ale také ostatními hudebními drahokamy z více než padesátileté historie Pink Floyd . A co vizuální efekty?

Určitě nebude chybět nejmodernější zvuková a světelná aparatura a video design, který podtrhuje působivost floydovských skladeb. Dokonce nebude chybět na pódiu velké nafukovací prase.

V Ostravě už v minulosti několikrát účinkovala také skupina The Australian Pink Floyd. Jaký je mezi vámi rozdíl?

Domnívám se, že jsme se dostali mnohem dál, pokud jde o autentičnost přiblížení tvorby Pink Floydu, a to ve všech směrech.

Turné jste už začali v zámoří. Jaká byla atmosfera tamních koncertů?

Musím říci, že v Kanadě i USA si náš koncert obecenstvo opravdu užívalo, ale už také na několika vystoupeních v Evropě to bylo obdobné, třeba v Norsku byla báječná atmosféra. Věřím, že bude také u vás.