Co vám dal svět hudby a tónů?

Asi mi dal smysl života a povolání, bez kterého bych neexistovala v této podobě, v jaké jsem.

A co naopak vzal?

Vzal mi kus lehkomyslnosti, protože vím, že musím být fit. Vzal mi čas na kamarády a kus soukromí. Ale to všechno jsem ochotná oželet ve chvíli, kdy se prvně nadýchnu atmosféry z vyprodaného sálu. Je to vlastně taková závislost.

Co chystáte nového pro své posluchače?

Právě jsem vybírala písničky na novou desku a začínají se psát aranžmá. Je to krásná práce, plná tvůrčí energie. Název neprozradím, protože jsem pověrčivá, ale vyplynul z jedné písně, kterou mi napsal Marek Ztracený.

Anketa s osobnostmi|

V čem je podle vás tajemství úspěchu Hany Zagorové, když se drží už řadu let na výsluní naší populární hudby?

Jiřina Bohdalová, herečka:
Hanička je úžasná nejenom zpěvačka, ale také herečka, což umí na pódiu prodat. A navíc, její písně vždy měly a mají obsah. Někdy si až říkám: Škoda, že tak hezky neumím zpívat. Je to holt Paní zpěvačka s velkým P.

Petr Šiška, textař, hudebník, producent, scenárista:
Hana Zagorová vyšla z úžasného pěveckého a hudebního podhoubí Ostravska šedesátých let minulého století. Jsem velmi hrdý na to, že jsem pro Hanku, která je sama skvělou textařkou, mohl napsat třeba slova písně Sfoukni půlměsíc pro její cédéčko šansonů. A velmi to kvitovala, čehož si moc považuji…

Hana Fialová, sólistka souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského:
Hana Zagorová je profesionálka každým coulem. Obdivuji, jak nádherně umí sdělit posluchačům text každé své písně, zejména v šansonech.

Lucie Borhyová, moderátorka TV Nova:
V jejím charismatu, Hanka Zagorová je úžasnou osobností už v tom, jaké písně zpívá, s úžasnými texty. Je laskavá a vyzařuje zní pohoda.

Minivizitka Hany Zagorové● zpěvačka, herečka, moderátorka, nositelka devíti Zlatých slavíků, jedna z nejúspěšnějších českých zpěvaček
● Narodila se 6. září 1946 v Ostravě᠆-Petřkovicích. Absolvovala herectví na brněnské JAMU. Nazpívala přes osm set písniček. Otec Josef Zagora byl stavebním inženýrem, matka Edeltruda učitelkou.
● Prvním manželem Hany Zagorové byl v letech 1986 až 1992 tanečník a baletní mistr Vlastimil Harapes. V květnu roku 1992 se provdala za tenoristu Štefana Margitu.
● Po celém světě se prodaly miliony jejích alb a cédéček. Účinkovala v mnoha televizních a rozhlasových pořadech doma i v zahraničí.
● Je jedinou zpěvačkou své generace, která se po celou dobu své kariéry, od roku 1968, drží v první desítce žebříčku oblíbenosti.